Walentynkowo w Kaliszu

Walentynkowo w Kaliszu

W restauracji „Margo" 9 lutego br. odbyła się po raz kolejny integracyjna zabawa walentynkowa dla osób z niepełnosprawnością, w której udział wzięło, podobnie jak w roku ubiegłym, ponad 300. uczestników placówek rehabilitacyjnych z Kalisza i sąsiednich powiatów - dziewięciu warsztatów terapii zajęciowej i pięciu śodowiskowych domów samopomocy.

Imprezę zorganizowali: Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie”, Fundacja „Aktywni Zawodowo” oraz Stowarzyszenie „Wszystko dla Kalisza”. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny „Przyjaciele” z WTZ w Przygodzicach.

Opiekunowie z WTZ z Odolanowa zorganizowali również kilka zabawnych konkursów, w których nagrody ufundował prezes Fundacji „Miłosierdzie” Stanisław Bronz, oraz sponsorzy i właściciele lokalu – Margota i Cezary Suszyńscy.

Na zabawę przybyli również zaproszenie goście: przedstawiciele Rady Miasta Kalisza, dyrektor kaliskiego MOPS, członkowie Zarządu Fundacji oraz wielu innych gości.

Należy podkreślić, że pomimo braku jakiegokolwiek dofinansowania do imprezy, dzięki organizatorom: prezesowi Stanisławowi Bronzowi, oraz sponsorom – Margocie i Cezaremu Suszyńskim, jedzenia i picia było na stołach pod dostatkiem, a cała impreza przebiegała, w bardzo radosnej i gorącej atmosferze

Organizacji tego typu imprez przyświeca idea szerszej integracji osób niepełnosprawnych, spotkania się w większym gronie, nawiązanie nowych kontaktów i utrwalenie już istniejących.

Od blisko dziesięciu lat obserwujemy tendencję spadkową w organizacji podobnych działań, co jest efektem stale malejących środków na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych w Polsce. Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu, dzięki aktywności jej Zarządu, jest jedną z niewielu organizacji, które inicjują i przeprowadzają w ciągu roku kilka działań takiego formatu, co jest godne słów najwyższego uznania.

Tekst i fot. Mariusz Patysiak

Data publikacji: 11.02.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również