Warsztaty „Oswoić Muzeum”

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami do udziału w warsztatach z nowego cyklu „Oswoić Muzeum”. Pierwsze spotkanie pt. „Poznajemy Muzeum” już 18 marca 2023 r. o godz. 10.00 w Zamku Żupnym w Wieliczce. 

Warsztaty będą się odbywały zarówno w ekspozycjach Zamku Żupnego, jak również w Muzeum w kopalni soli. Odmienność miejsc stwarza możliwość dostarczenia uczestnikom różnorodnych bodźców, doznań i odkryć. Zajęcia mają charakter interaktywny i zawierają elementy zabawy, ruchu oraz zadania do wykonania. Umożliwiają poznanie otaczającej rzeczywistości wszystkimi zmysłami.

Celem spotkań jest  pokazanie dzieciom i rodzicom, że Muzeum jest miejscem dla nich przyjaznym bez względu na to jaką tematyką się zajmuje.

Tematy spotkań:
Zamek Żupny
18.03, godz. 10.00: Poznajemy Muzeum
03.05, godz. 10.00: W dawnej kuchni zamkowej
Koszt udziału: 15 zł (bilet rodzinny 2+2 lub 1+3)

Muzeum w kopalni soli
09.09, godz. 10.00: Spacer po podziemnej krainie
02.12, godz. 10.00: Górnicze tradycje i obyczaje
Koszt udziału: 9 zł/os.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Gawrońska – doświadczona edukatorka Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, absolwentka oligofrenopedagogiki, wyspecjalizowana w programach dla dzieci z niepełnosprawnością, koordynator dostępności w Muzeum, autorka projektu edukacyjnego „Muzeoterapia”.

Usługi dostępnościowe w ramach cyklu warsztatów: asysta, audiodeskrypcja na żywo, doświadczenia sensoryczne, kameralna grupa, makiety dotykowe, pomoce dotykowe, tyflografiki. Dostępność architektoniczna miejsca: Zamek – nie, Muzeum w kopalni – tak, pomoce dotykowe, tyflografiki.

·         Zajęcia przeznaczone dla rodzin z dziećmi do 12 roku życia. Przy zgłoszeniu prosimy o podanie informacji na temat potrzeb dziecka.
·         Rezerwacja zajęć i informacja: 12 289 16 33
·         Ilość miejsc ograniczona.
·         50 proc. zniżki na zakup biletów dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem i innych kart.

Informacje dotyczące miejsc, w których są wystawy i będą prowadzone warsztaty: https://muzeum.wieliczka.pl/aktualnosci/oswoic-muzeum-warsztaty-dla-rodzin-z-dziecmi-z-niepelnosprawnosciami

Info i fot. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Data publikacji: 10.03.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również