Weź udział w laboratoriach Taniec i niepełnosprawność: przekraczanie granic 2023! Start naboru. 

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłasza nabór na laboratoria tańca dla artystek i artystów z niepełnosprawnościami i bez niepełnosprawności działających w obszarze tańca oraz pedagogów i pedagożek (także studenci i studentki), instruktorów i instruktorek, choreografów i choreografek.

Laboratoria Taniec i niepełnosprawność odbędą się w dniach 23 czerwca – 1 lipca 2023 w Lądku Zdroju. Nabór zainteresowanych udziałem w laboratoriach potrwa do 31 maja.

Laboratoria są organizowane w ramach piątej jubileuszowej edycji projektu Taniec i niepełnosprawność, której tematem jest Powrót do zmysłów. Tworzenie tańca emocjami. Pokaz finałowy warsztatów odbędzie się podczas 25. Międzynarodowego Festiwalu Tańca im. Olgi Sawickiej.

Laboratoria to praca w zamkniętej grupie liczącej ok. 14 osób uczestniczących.

Niepełnosprawność nie jest przeszkodą dla uczestnictwa w warsztatach. Staramy się zapewniać szeroką dostępność laboratoriów, uwzględniającą potrzeby uczestników i uczestniczek. W razie potrzeby udostępniona zostanie dodatkowa pomoc w zakresie komunikacji (tłumaczenie na polski język migowy, audiodeskrypcja, język prosty).

Zgłoszenia do wzięcia udziału w laboratoriach można wysyłać poprzez formularz do 31 maja 2023 roku – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Harmonogram spotkania:
• 23 czerwca – część teoretyczno-praktyczna dla pedagogów, pedagożek, instruktorów, instruktorek, choreografów, choreografek / przyjazd pozostałych uczestników – artystów i artystek
• 24 czerwca – 29 czerwca – działania laboratoryjne (warsztaty, aktywności projektowe)
• 30 czerwca – pokaz pracy w ramach Festiwalu, podsumowanie warsztatów i laboratoriów
• 1 lipca – wyjazd uczestników.

Laboratoria poprowadzą: Tatiana Cholewa i Tobiasz Sebastian Berg.

Więcej informacji na stronie Instytutu.

Info: Fundacja Kultury bez Barier

Data publikacji: 26.05.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również