Zaproszenie na spektakl z audiodeskrypcją i touch tour

Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza na spektakl „Strach zżerać duszę”, który odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 19:30. Zapewniono dostępność tego wydarzenia dla osób z niepełnosprawnością wzroku poprzez audiodeskrypcję oraz touch tour, który rozpocznie się na pół godziny przed spektaklem.

Touch tour to swego rodzaju krótka wycieczka przed rozpoczęciem spektaklu, w trakcie której można zapoznać się z topografią sceny, dotknąć rekwizytów oraz posłuchać opowieści o przestrzeni.

Bilety na spektakl wraz z touch tourem są dostępne w specjalnej cenie 30 zł.

Aby zarezerwować bilety oraz uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z koordynatorką dostępności Natalią Cierniak pod numerem telefonu: 798 033 800 lub drogą mailową: n.cierniak@powszechny.com. Można nagrywać wiadomości głosowe.

O spektaklu:
„Szczęście nie zawsze jest radosne” – to motto filmu o historii miłosnej młodego imigranta i starszej sprzątaczki, który w latach siedemdziesiątych wywołał zamęt w Niemczech. W Polsce XXI wieku szczęście, dobrobyt i spokój cały czas stanowią synonim godnego życia, ale rzadko zadajemy sobie pytanie: czyim kosztem jest nam dobrze i wygodnie?

To tragikomiczna opowieść o społeczeństwie, które tak dobrze czuje się we własnym, zamkniętym gronie, że za wszelką cenę usunie z horyzontu wszystkich, którzy nie wpisują się w jednolity krajobraz. To także portret naszych uprzedzeń, które bywają kuriozalne i śmieszne, przesadzone i absurdalne. Być może w chwili, w której śmiejemy się ze społecznych tabu, śmiejemy się tak naprawdę z nas samych – i być może ten śmiech bywa oczyszczający.

pr/, fot. Magda Hueckel

Data publikacji: 09.03.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również