Zaproszenie na XXIII OPTAN 2021

Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu zaprasza do uczestnictwa w Ogólnopolski Przegląd Twórczości Niepełnosprawnych, którego – jak zawsze –jest organizatorem. XXIII edycja OPTAN odbędzie się w Grudziądzu, w dniach 9-12 września 2021 r.

Główny  cel  Przeglądu to przede wszystkim zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia, umożliwienie współpracy z nimi profesjonalnych środowisk twórczych, promowanie i wspieranie twórczości artystycznej  osób z niepełnosprawnościami,  rozbudzenie ich aktywności twórczej i społecznej, a także umożliwienie im zaprezentowania swojej pracy twórczej oraz integracja tego środowiska,

W Przeglądzie weźmie udział około 60 osób z niepełnosprawnością z różnych regionów Polski. Artyści będą prezentować swoje osiągnięcia w 3 kategoriach:

I. Konkurs plastyczny – pt. „Radość tworzenia radością życia”

II. Konkurs piosenkarski – pt. „Latarnia”

III. Konkurs recytatorski – pt. „Widzimy ten sam świat”

Warunki uczestnictwa

– w konkursie mogą brać udział osoby niepełnosprawne, pełnoletnie,

– uczestnik nie może zmieniać zgłoszonego repertuaru,

– kompletne zgłoszenie powinno zawierać prawidłowo wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową, oświadczenie uczestnika projektu o wyrażeniu zgody na udostępnienie i przetwarzanie danych osobowych oraz zgody na przetwarzanie wizerunku  i inne dokumenty (kontakt mail poniżej), które należy przesłać na adres organizatora:

Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka

86-300 Grudziądz, ul. Piłsudskiego 14

tel./ fax (56) 46 11 669,  e-mail: grabowska@onet.pl

konkurs plastyczny – fotografie lub kopie laserowe prac

konkurs piosenkarski, recytatorski – płyty CD/DVD, nośniki z nagraniami, teksty utworów

Termin zgłoszeń upływa z dniem 27 sierpnia 2021 r.

OPTAN jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Powiatu Grudziądz, Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych.

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

Oświadczenie uczestnika projektu

Oprac. IKa

Data publikacji: 12.07.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również