Znana sieć kin organizuje seanse z myślą o osobach starszych i niedosłyszących

„Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Piłsudski”, „Kurier”, „Ukryta gra”, „Na bank się uda” oraz „Pan T.” – oto filmy, które w najbliższych tygodniach będzie można obejrzeć w sieci kin Helios. W ramach cyklu Kultura Dostępna zostaną one wyemitowane z napisami.

To odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony osób starszych i niedosłyszących. Będą one mogły zobaczyć najgłośniejsze polskie hity ostatnich miesięcy w wersji z napisami. Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Daty kolejnych seansów prezentują się następująco:
20 lutego – „Ikar. Legenda Mietka Kosza”
27 lutego – „Piłsudski”
12 marca – „Kurier”
2 kwietnia – „Ukryta gra”
9 kwietnia – „Na bank się uda”
16 kwietnia – „Pan T.”

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to wyreżyserowana przez Macieja Pieprzycę filmowa biografia utalentowanego niewidomego pianisty jazzowego Mieczysława Kosza, w którego rolę brawurowo wcielił się Dawid Ogrodnik.

Opartymi na faktach filmami są też „Piłsudski” z Borysem Szycem w roli tytułowej oraz „Kurier” Władysława Piłsudskiego, opowiadający historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Elementy biograficzne widzowie odnajdą też w „Panu T.” z Pawłem Wilczakiem. Twórcy tego filmu zaprzeczają jednak sugerowanemu powiązaniu z „Dziennikiem 1954” Leopolda Tyrmanda.

Repertuar uzupełnia komedia kryminalna „Na bank się uda” z Marianem Dziędzielem i Maciejem Stuhrem oraz zimnowojenny thriller „Ukryta gra”, w którym Robert Więckiewicz wystąpił u boku hollywoodzkiego gwiazdora Billa Pullmana. (PAP Life)

kal/ gra/, fot. pixabay.com

Data publikacji: 20.02.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również