Komunikat KRAZON nr 11/2010 z dnia 18 października 2010 r.

W dniu 14 października 2010 r. odbyło się kolejne posiedzenie Krajowej Rady Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych (KRAZON). Posiedzenie poświęcone było uzgodnieniu dalszych działań organizacji członkowskich KRAZON wobec propozycji zmian w ustawie o rehabilitacji (...) zawartych w sprawozdaniu sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny (druk sejmowy 3454).

W toku dyskusji przyjęto wspólny projekt poprawek, które organizacje członkowskie przedstawią posłom różnych opcji politycznych do ewentualnego zgłoszenia podczas II czytania projektu ustawy (projekt poprawek w załączeniu).
Jednocześnie uzgodniono alternatywne rozwiązania możliwe do zaakceptowania przez KRAZON w celu zapewnienia przestrzeni negocjacyjnej dla organizacji członkowskich KRAZON w dyskusji z Posłami na Sejm RP.
Jednocześnie informujemy, że II czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji odbędzie się podczas posiedzenia plenarnego Sejmu w dniach 20-21 października 2010 r., natomiast w dniu 21 października 2010 r. o godz. 15.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny poświęcone m.in. rozpatrzeniu poprawek zgłoszonych w II czytaniu oraz rozpatrzeniu budżetu PFRON na 2011 r.. W posiedzeniu Komisji będą uczestniczyli przedstawiciele organizacji członkowskich KRAZON.
O dalszym toku prac nad ustawą (III czytanie, Senat RP, Prezydent RP) będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Przewodniczący KRAZON
(-) Włodzimierz Sobczak

Do pobrania: Propozycje poprawek do projektu zmiany ustawy o rehabilitacji

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również