Akcja „Piękno jest w nas” po raz drugi

Akcja „Piękno jest w nas" po raz drugi

Od 26 lutego do 15 marca 2015 w Koninie trwa akcja outdoorowa „Piękno jest w nas", która przełamuje społeczne tabu dotyczące seksualności osób z niepełnosprawnością i pokazuje ich jako ludzi atrakcyjnych, pięknych i otwartych. Jej pomysłodawcą jest Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina, która od 11 lat wspiera osoby z niepełnosprawnością w zdobywaniu samodzielności życiowej.

Celem akcji jest pokazanie, iż piękno jest atrybutem wszystkich ludzi, niezależnie od wieku, płci czy niepełnosprawności. Uczestnicy i uczestniczki akcji odczarowują mity dotyczące osób z niepełnosprawnością. Z klasą i dystansem do siebie ukazują swoją urodę, atrakcyjność i seksualność!


– Akcja rewelacyjna, bo my jako osoby niepełnosprawne możemy pokazać, że jesteśmy kobietami, że chcemy być adorowane, żyć w związkach. Nie chcemy być postrzegane przez pryzmat choroby czy wózka, ale normalnie funkcjonować. A normalność to także seksualność – mówi Katarzyna Wagner, jedna z uczestniczek przedsięwzięcia.


Akcja „Piękno jest w nas” towarzyszy większemu projektowi „Konin Miasto Kobiet”, w ramach którego w pierwszych dwóch tygodniach marca odbędzie się w Koninie ponad 70 wydarzeń kulturalnych, kulinarnych, promujących zdrowy styl życia i in.
Fotograf Magda Modelska jest pod wrażeniem otwartości modelek i modeli: – Mają duży dystans do siebie i świetne poczucie humoru. Realizacja tej sesji była prawdziwą przyjemnością!
– To już druga odsłona akcji „Piękno jest w nas”. W poprzednim roku prezentowaliśmy portrety kobiet, którym gdzieś w tle towarzyszył wózek. Na pierwszym planie było piękno – nie tylko to zewnętrzne, ale piękno człowieka – podkreśla Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji PODAJ DALEJ.


Akcja została zrealizowana dzięki współpracy z Art Atelier Magdy Modelskiej, CKiS Oskard oraz Leon Studio.

Więcej informacji o Fundacji PODAJ DALEJ na www.podajdalej.org.pl oraz FB/FundacjaPodajDalej.
Dodatkowych informacji udziela Zuzanna Janaszek-Maciaszek zuzanna@podajdalej.org.pl, tel. (63) 211-22-19
Info: Podaj Dalej

Data publikacji: 26.02.2015 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również