Drużyna husky

Od ubiegłego roku we wsi Korczyna koło Biecza w województwie małopolskim działa Fundacja Dogoterapeutyczna „Husky team".

Dzięki wsparciu finansowemu (ponad 47 tys. zł) uzyskanemu na początku roku organizacja może realizować swoje projekty. Zostały przeprowadzone szkolenia z dogoterapii, pedagogiki, zarządzania organizacją pozarządową, podstaw księgowości i prawa, pozyskiwania funduszy unijnych. Fundacja uzyska kojce dla psów, sanie, wózek do przejazdów psim zaprzęgiem.
Ostatnio wspólnie z firmą Bruk-Bet z Nieciecza Fundacja przeprowadziła dwa cykle zajęć dla niecodziennych gości Ośrodka Wypoczynkowego „Edyta” w Muszynie-Złockiem. Przebywały tam dzieci z polskich rodzin mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Poznały historię i pochodzenie rasy siberian husky, spotkały się z psami w trakcie krótkiego programu dogoterapeutycznego. Dzieci mogły psy głaskać, karmić, próbować pielęgnacji, a nawet wydawać im proste komendy. Największą atrakcją były przejazdy psim zaprzęgiem z wykorzystaniem specjalnego wózka.
Fundacja nawiązała też współpracę z WTZ w Lipinkach, jako że dogoterapia doskonale sprawdza się w pracy z dorosłymi. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy zapoznali się z psami pracującymi w Fundacji; niektórzy przełamywali lęki i obawy w stosunku do zwierząt, a wszyscy poznali zasady bezpiecznego kontaktu z psem.
Projekt jest realizowany przy wsparciu udzielonym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Marcisz

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również