Fundacja Autonomia kontynuuuje projekt Nie, znaczy nie…

Dzieje się w naszym projekcie Nie znaczy nie – zapobieganie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami. W tym momencie pracujemy nad wydaniem publikacji Nie znaczy nie – Przewodniczka dla kobiet z niepełnosprawnościami, która będzie praktycznym poradnikiem na temat przeciwdziałania i zapobiegania przemocy, uwzględniającym specyfikę sytuacji kobiet z niepełnosprawnościami.

Przewodniczka wydana zostanie w dwóch wersjach, w tym również w wersji easy-to-read, dostosowanej do potrzeb kobiet z niepełnosprawnością intelektualną.

Treść Przewodniczki zostanie przez nas zaadaptowana w formę wideoguide’u z tłumaczeniem na PJM, napisami i audiodeskrypcją oraz w formę audioguide’u.

Teksty o projekcie autorstwa Agaty Teutsch ukazały się w magazynie AION, wydawanym przez BON Politechniki Łódzkiej (https://p.lodz.pl/arch/pl/nie-znaczy-nie-artykul-fundacji-autonomia-aion) i w “Niebieskiej Linii” (nr 6/131/2020).

Powstał spot promujący projekt: https://www.youtube.com/watch?v=07FJM5jZOB8&t=1s; odbyło się także seminarium upowszechniające, Silniejsze i bezpieczniejsze. Jak ludzie, organizacje i instytucje mogą skuteczniej zapobiegać i reagować na przemoc wobec kobiet z niepełnosprawnościami, w którym wzięły udział aktywistki niepełnosprawności: https://www.youtube.com/watch?v=l078ac2nyl4&t=5s.

Nasze warsztaty Silniejsze i bezpieczniejsze – zajęcia z empowermentowej samoobrony i asertywności dla kobiet z niepełnosprawnościami otrzymały wyróżnienie w konkursie “Kraków bez barier”, którego celem jest promowanie osób, instytucji i firm podejmujących działania mające na celu ułatwianie funkcjonowania osobom z niepełnosprawnościami.

Obecnie przygotowujemy się do organizacji spotkania wprowadzającego Silniejsze i bezpieczniejsze o samoobronie i asertywności kobiet z niepełnosprawnościami, które odbędzie się 19 czerwca w Krakowie: https://autonomia.org.pl/aktualnosci/silniejsze-i-bezpieczniejsze-spotkanie-wprowadzajace/

oraz do wyjątkowego wyjazdu dla kobiet z niepełnosprawnościami Silne, bezpieczne, asertywne, który odbędzie się w terminie 15–19 września 2021 w krakowskim Hotelu Kolna: https://autonomia.org.pl/aktualnosci/sba-w-krakowie-czyli-silne-bezpieczne-asertywne/

Fundacja Autonomia

Data publikacji: 16.06.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również