Kalendarz marzeń – projekt „Sami Dzielni”

Osoby z niepełnosprawnościami, uczestniczące w projekcie „Sami Dzielni”, każdego dnia zmagają się z różnego rodzaju trudnościami i dysfunkcjami. Wspólne życie w mieszkaniu wspomaganym pomaga im – przy wsparciu specjalistów – przełamywać bariery i spełniać marzenia. Jednym z takich marzeń było zmienić się w kogoś zupełnie innego.

Pragnęli chociaż na jeden dzień, zostać piłkarzem, weterynarzem, piosenkarką czy dyplomatą. Swoje marzenia uwiecznili na zdjęciach, które znalazły się w wyjątkowym kalendarzu na 2024 rok.

– Wielką radością jest to, gdy spotykamy się z nimi i oni się chwalą, że samodzielnie już mogą chodzić po mieście, że mogą sami gotować. To wszystko pokazuje, że takie programy, które realizuje Kraków są niezwykle potrzebne i przynoszą efekty – mówi Andrzej Kulig zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej.

Projekt kalendarza został opracowany przez Miejski Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, a efekty pracy można zobaczyć na filmie:
Projekt „Sami – Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020 realizowany jest od 2019 roku.

Adresatami projektu są pełnoletni mieszkańcy Krakowa, którzy ze względu na posiadaną niepełnosprawność sprzężoną mają trudności w samodzielnym funkcjonowaniu i podejmowaniu określonych ról społecznych.

Info: krakow.pl, fot. mat prasowy

Data publkacji: 28.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również