#MyDecydujemy – kampania Małopolskiego Oddziału PFRON z okazji obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa

21 marca 2020 r. po raz kolejny będziemy świętować Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tegoroczne obchody będą szczególne. Nie możemy się spotkać i świętować razem, więc zrobimy to wirtualnie!

W najbliższych dniach Bohaterowie kampanii pn. #MyDecydujemy, zorganizowanej przez Małopolski Oddział PFRON opowiedzą o swojej pracy, marzeniach, potrzebach, pasjach i miłości. Uczestnicy kampanii różnią się od siebie i każdy z Nich ma inne potrzeby. Łączy Ich to, że wiedzą co jest dla nich ważne i jednogłośnie mówią: #MyDecydujemy!

„My Decydujemy” to hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Pamiętajmy, że Osoby z zespołem Downa mogą i decydują o sobie we wszystkich obszarach życia.

Małopolski Oddział PFRON zachęca wszystkich do założenia dwóch różnych kolorowych skarpetek i śledzenia swego profilu na Facebook`u. Tam poznamy niezwykłych ludzi z całej Polski, którzy zechcieli podzielić się tym co jest dla Nich najważniejsze!

Na znak solidarności z Osobami z zespołem Downa oraz w celu promowania Ich praw do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym na nogi załóżcie kolorowe niedopasowane skarpetki i zróbcie sobie zdjęcie! Zdjęcia zamieszczajcie w mediach społecznościowych i oznaczajcie #MyDecydujemy.

Dwie różne skarpetki założone 21 marca są symbolem niedopasowania genotypowego, które występuje u osób z zespołem Downa. Pamiętajmy, że 21. dzień trzeciego miesiąca roku – nie jest przypadkowy, ponieważ wiąże się z istotą wady genetycznej – trisomią chromosomu 21.

Oddział Małopolski PFRON dziękuje wszystkim Bohaterom z całej Polski za udział w kampanii i zaangażowanie, m.in: uczestnikom programu „Down the road. Zespół w trasie” oraz przyjacielom z Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA, SOSW Wierzchosławice-Dwudniaki, Zakątek 21, Stowarzyszenie „Dać Szansę”, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, Stowarzyszenie „Nasz Dom” w Piwnicznej-Zdroju, SOSW nr 4 w Krakowie, ChSON „Ognisko”, WTZ Truskawkowa, ŚDS w Krynicy-Zdroju oraz wielu indywidualnym osobom, które chciały dołączyć do kampanii.

Profil Oddziału Małopolskiego na Facebook`u:

https://www.facebook.com/MalopolskiPFRON/

Joanna Kołdras / MO PFRON

Data publikacji: 19.03.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również