„Nie łam się, ćwicz z babcią Helenką”

…to hasło kampanii informacyjnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku- Białej, która jest odpowiedzią na jeden z wielkich problemów geriatrycznych jakimi są upadki osób starszych i ich konsekwencje.

Celem kampanii jest dotrzeć do wszystkich mieszkańców, którzy nie są w stanie z różnych powodów wyjść z domu, a chcą poprawić swoją kondycję i tym samym jakość życia.

Ambasadorką akcji jest 98-letnia pani Helena Rejmańska, a autorką ćwiczeń z wykorzystaniem poduszki sensorycznej i krzesła jest fizjoterapeutka dr hab. prof. Akademii Wychowania Fizycznego Katowice Izabela Zając-Gawlak, pełnomocnik rektora ds. Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– Od 25 lat pracuję z osobami starszymi. Chodziło o zapobieganie upadkom i zapewnieniu odpowiedniego komfortu życia. Wystarczy 15 minut dziennie, każdy może wybrać sobie porę dnia kiedy czuje się najlepiej – mówi Izabela Zając-Gawlak.

Dzięki wsparciu powiatu bielskiego została wydana książeczka pod tytułem: „Nie łam się, ćwicz z babcią Helenką”, która zawiera zestaw prostych ćwiczeń dla osób starszych wraz ze zdjęciami.

Prezentacja publikacji odbyła się na konferencji „Zdrowie w równowadze fizycznej, psychicznej i społecznej”, na którą bielski PCPR zaprosił przedstawicieli gminnych ośrodków pomocy społecznej, domów pomocy społecznej i ośrodków zdrowia z powiatu bielskiego. – Chcemy namówić te placówki do współpracy i dystrybucji książeczek – mówi Katarzyna Olszyna, dyrektor PCPR.

em/, fot. mat. prasowe

Data publikacji: 16.01.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również