Ostatni pokaz z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS” z filmem „Jak Feniks”

W sobotę 21 stycznia o godzinie 15:00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się ostatni pokaz filmowy z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS”. Projekt Sekson Fundacji Avalon zorganizował już 5 różnych seansów i dyskusji z zaproszonymi gośćmi. Przed nami kończące cały cykl spotkanie. Co tym razem przygotował zespół Projektu Sekson?

Igrzyska Paraolimpijskie w filmowej odsłonie
Tym razem wspólnie obejrzymy film dokumentalny “Jak feniks”, którego twórcami są Ian Bonhôte i Peter Ettedgui. Przedstawia on historię Igrzysk Paraolimpijskich, które stały się trzecią, co do wielkości, imprezą sportową na świecie oraz zapoczątkowały globalny ruch, który zmienia sposób postrzegania niepełnosprawności i różnorodności. Pokazuje siłę potencjału, który nosi w sobie każdy człowiek.

Dyskusja na temat…
Trenowanie sportu przez osoby z niepełnosprawnościami często wiąże się także z działaniem aktywistycznym na rzecz tej społeczności. O tym będzie dyskusja po seansie filmowym.

Osobami biorącymi udział w rozmowie będą: Marta Lorczyk- samorzeczniczka, aktywistka i ekspertka Projektu Sekson, członkini kolektywu “Tacy ładni-szkoda”,który zajmuje się edukacją, obalaniem stereotypów o osobach z niepełnosprawnościami, w zabawny sposób pokazując bariery z jakimi mierzy się ta grupa społeczna. Jakub Sulewski – mężczyzna z niepełnosprawnością, działający na rzecz normalizowania tematu seksualności, twórca projektu zmiany ustawy o podniesieniu renty socjalnej oraz Urszula Sulewska, mama Kuby, wspierająca go w działaniach aktywistycznych.

– Podczas dyskusji porozmawiam z zaproszonymi osobami o ich formie aktywizmu i działaniach na rzecz osób z niepełnosprawnościami, dzięki którym udaje im się zmieniać rzeczywistość i zmniejszać wykluczenie osób z niepełnosprawnościami. Porozmawiamy o tym czy osoby z niepełnosprawnościami muszą być aktywistami, czy aktywizm jest dla nich dostępny i czy jest on szansą na równość praw i dostępu do usług społecznych – wyjaśnia kierowniczka Projektu Sekson Żaneta Krysiak.

Zachęcamy wszystkich na to już ostatnie spotkanie z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS”. Zapisy znajdują się pod linkiem.

Info: Fundacja Avalon

Data publikacji: 17.01.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również