Projekt Avalon Extreme organizuje pokaz filmu “Kosiak”

Już we wtorek, 28 lutego o godzinie 16.30 w Airport Hotel Okęcie ( Aviator Bar & Lounge), odbędzie się pokaz filmu “Kosiak” organizowany przez Fundację Avalon, w ramach prowadzonego przez siebie projektu Avalon Extreme. Film zdobył drugą nagrodę publiczności 2022 na 27. Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.

Film w reżyserii Grzegorza Szczepaniaka i Jakuba Radeja, opowiada historię młodego pilota szybowcowego Stanisława Bieli i jego drogi do spełnienia marzeń – pobicia rekordu świata w locie szybowcem. Przedstawia również relację między Stanisławem a jego instruktorem – Adamem Czeladzkim. Film obrazuje przygotowania w Polsce i próby bicia rekordów w Afryce.

Obserwujemy, jak zmienia się relacja między Stanisławem i Adamem oraz przypatrujemy się kolejnym etapom w drodze do spełnienia marzeń młodego sportowca, jakimi są loty szybowcem.

Film przedstawia także historię Adama Czeladzkiego – ambasadora projektu Avalon Extreme, który po wypadku, podczas Szybowcowych Mistrzostw Polski, dostosował do potrzeb osób z niepełnosprawnościami swój szybowiec i dalej rozwijał się w swojej pasji. Obecnie posiada tytuł wicemistrza Europy, wicemistrza Polski oraz uczestniczy w Mistrzostwach Świata w szybownictwie. “Kosiak” pokazuje widzom sytuację, w której osoba z niepełnosprawnością staje się mistrzem dla osoby w pełni sprawnej.

– Ta produkcja ma za zadanie przełamać pewne wyobrażenie w głowach odbiorców. Organizując pokaz filmu “Kosiak”, chcemy pokazać między innymi to, że to osoba z niepełnosprawnością, w tym przypadku Adam, może być autorytetem dla innych sportowców, mistrzem w swoim fachu. A co najważniejsze, jak w każdym innym naszym działaniu, pragniemy udowodnić, że warto jest mieć wielkie marzenia, bo dzięki pracy, zaangażowaniu i wsparciu kilku życzliwych osób, wszystkie są możliwe do zrealizowania – wyjaśnia Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.

Po projekcji filmu odbędzie się prelekcja z zaproszonymi gośćmi. Swoją obecność potwierdzili: Stanisław Biela – główny bohater filmu, wicemistrz Polski w szybownictwie 2021, Adam Czeladzki – ambasador projektu Avalon Extreme, pierwszy w Polsce instruktor szybowcowy z niepełnosprawnością, Wojciech Kalisz – producent filmu “Kosiak” oraz Hubert Pusek – montażysta filmowy. Podczas spotkania opowiedzą oni o pracy na planie filmowym, przygotowaniach do pobicia mistrzostwa świata, sukcesach i porażkach w sporcie jakim są loty szybowcem.

Więcej informacji na social mediach projektu Avalon Extreme. Na stronie dedykowanego wydarzenia na Facebooku znajdują się wszelkie informacje odnośnie zapisów na ten seans. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zapisać się poprzez formularz. Ilość miejsc ograniczona. Fundacja Avalon zaprasza wszystkich, którzy chcą z projektem Avalon Extreme spędzić ten wtorkowy wieczór!

Partnerami wydarzenia są: Airport Hotel Okęcie, RapidChair oraz Warsaw Flight Safety.

Info i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji; 20.02.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również