Przełam Barierę Dźwięku

W dniu 07.09.2011r. w godz. 15.00-18.00 w Gryfickim Domu Kultury w Gryficach, przy ul. Niepodległości 53 odbędzie się spotkanie informacyjno-promocyjne na rzecz zatrudnienia adresowane do pracodawców oraz osób niesłyszących i niedosłyszących.

przelom bariere dzwieku

Będzie to już ósme, ostatnie spotkanie organizowane w ramach kampanii „Przełam Barierę Dźwięku”. Podczas spotkania pracodawcy usłyszą o korzyściach płynących z zatrudnienia osoby z wadą słuchu, zobaczą też na własne oczy, jak wartościowymi pracownikami są często niesłyszący i niedosłyszący. Z drugiej strony osoby niesłyszące i niedosłyszące przekonają się, że można i warto pracować oraz zdobywać kwalifikacje zawodowe. Dowiedzą się też o tym z jakiej pomocy mogą skorzystać szukając pracy.
Spotkanie poprowadzą doświadczeni eksperci. Całe spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Pomocą w komunikacji indywidualnej służyć będą tłumacze języka migowego. Uczestnicy będą też mogli skorzystać z indywidualnych porad radcy prawnego i doradcy zawodowego dotyczących kwestii zatrudniania osób z wadą słuchu oraz problematyki rynku pracy.
Niesłyszący i niedosłyszący uczestnicy spoza Gryfic będą mogli skorzystać ze zwrotu kosztów dojazdu na spotkanie.
Wydarzenie jest jednym z wielu działań projektu p.n. „Przełam Barierę Dźwięku – kampania informacyjno-promocyjna na rzecz zatrudnienia skierowana do pracodawców oraz osób niesłyszących i niedosłyszących” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Kampania prowadzona jest na terenie województwa zachodniopomorskiego także za pośrednictwem telewizji regionalnej, prasy, Internetu oraz imprez wystawienniczych.
Więcej informacji o spotkaniu i projekcie dostępne na stronie: www.pracujbezbarier.pl.

Serdecznie zapraszamy do przełamywania barier!

Lider projektu:
GOS Polska Sp. z o.o.
ul. Królowej Korony Polskiej 24
70-486 Szczecin
tel. 91 424 40 72
www.gos-polska.pl

Partner projektu:
Oddział Zachodniopomorski
Polskiego Związku Głuchych
al. Wojska Polskiego 91/93
70-481 Szczecin
tel. 91 423 26 75
www.pzg.szczecin.pl

Osoba do kontaktu:
Renata Laskowska
tel. 91 424 40 73 lub 792 501 822, e-mail: laskowska@gos-polska.pl

Pobierz program

Spotkania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również