Rusza kampania społeczna „Niepełnosprawni Niezauważalni”

Fundacja Avalon to jedna z większych organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore w Polsce. Oprócz działań w ramach bezpośredniego wsparcia osób potrzebujących, organizacja realizuje także misję edukacji na rzecz zmiany społecznego postrzegania niepełnosprawności i osób jej doświadczających. Do dzisiaj Fundacja zrealizowała już pięć ogólnopolskich kampanii społecznych, a w czerwcu ogłosiła konkurs ofert na realizację kolejnej – tym razem pod roboczym tytułem “Niepełnosprawni Niezauważalni”.

Ogólnopolska kampania społeczna „Niepełnosprawni Niezauważalni” zakłada emisję spotów reklamowych emitowanych w TV, radio, Internecie i na nośnikach zewnętrznych. Podczas trwania całej akcji rganizacja chce prowadzić szerokie działania w mediach społecznościowych, PR-owe oraz działać z twórcami internetowymi.

Konkurs ofert na realizację kampanii cieszył się dużym zainteresowaniem. W zorganizowanych przez dział Komunikacji i Promocji Fundacji dwóch spotkaniach typu open call wzięło udział około 20 podmiotów, a 13 z nich złożyło kompleksowe oferty. Ostatecznie Fundacja Avalon do współpracy przy kampanii społecznej “Niepełnosprawni Niezauważalni” wybrała Allegro Brand Experience Agency.

– Ze względu na dużą ilość zgłoszeń musieliśmy przedłużyć termin wyboru agencji do realizacji kampanii “Niepełnosprawni Niezauważalni”. Był to bardzo intensywny czas i cieszę się, że możemy już zaczynać pracę nad realizacją kampanii. Jej efekty będziemy mogli zaprezentować w grudniu. Będziemy mówić o problemie niezauważalności osób z niepełnosprawnościami, edukować w zakresie tożsamości potrzeb oraz podmiotowości OzN – mówi Helena Szczuka, kierowniczka działu Komunikacji i Promocji Fundacji Avalon.

Prace nad kampanią rozpoczną się jeszcze w sierpniu. Premiera spotów telewizyjnych i radiowych przewidziana jest na grudzień tego roku. Działania w social mediach, z zakresu Public Relations potrwają do końca lutego 2024 roku.

Poprzednia kampania społeczna Fundacji Avalon “Nic co ludzkie nie jest nam obce”, zrealizowana z Agencją Nie Do Ogarnięcia wywołała dyskusję na temat postrzegania osób z niepełnosprawnościami i ich pełnoprawnego oraz podmiotowego udziału w życiu społecznym w każdym możliwym zakresie. Przyniosła też wiele satysfakcji z wykonanych działań.

Kampania została nagrodzona wyróżnieniem w kategorii non-profit oraz złotą statuetką Golden Arrow w kategorii kampania idei.

Fundacja Avalon nie zwalnia tempa i przygotowuję się do kolejnej kampanii, aby budować świat bez barier i ograniczeń, szczególnie tych w naszych głowach!

Kampania współfinansowana jest ze środków PFRON.

Info: Fundacja Avalon

Data publikacji: 16.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również