Zaproszenie na warsztaty taneczne w Krakowie

Fundacja Brak Barier z Krakowa działająca na rzecz osób z niepełnosprawnościami rozpoczęła projekt „Warsztaty taneczne dla osób poruszających się na wózkach”.

Zajęcia taneczne mają na celu aktywizację społeczną osób z niepełnosprawnością oraz zwiększenie sprawności fizycznej, zdobycie nowych umiejętności oraz podniesienie samooceny osób uczestniczących. Jest to również bardzo dobra okazja by nawiązać nowe znajomości i zadbać o integrację społeczną, szczególnie po tak trudnym czasie pandemii.

Warsztaty będą prowadzone grupowo pod okiem trenerki tańca. Na zajęciach planowane jest zapoznanie się z różnymi stylami tanecznymi jak również nauka poruszania się w tańcu, co wpłynie pozytywnie na same osoby uczestniczące, ponieważ dzięki temu osiągną one większą pewność siebie i nauczą się poruszać w różnych rytmach muzycznych. A co za tym idzie poprawi się samo postrzeganie osób z niepełnosprawnościami jako uczestniczących w normalnym życiu towarzyskim i społecznym.

Treningi będą organizowane cyklicznie raz w tygodniu w profesjonalnym klubie tanecznym „Sempre” na ul. Berka Joselewicza 26 w Krakowie. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, które ukończyły 16 rok życia i poruszają się na wózku.

Czas trwania: lipiec 2021 r. – do końca bieżącego roku lub dłużej, jeżeli projekt osiągnie duże zainteresowanie.

Zajęcia są bezpłatne, współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Krakowa oraz ze środków własnych Fundacji. Dodatkowo jest możliwość zorganizowania transportu na terenie Krakowa dla osób, które nie będą w stanie dojechać na zajęcia.

Wszelkie pytania oraz zgłoszenia mogą Państwo kierować na adres mailowy: kontakt@brakbarier.org.

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

pr/, fot. Marcin Gazda / archiwum NS

Data publikacji: 19.07.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również