140 wózków inwalidzkich trafiło z Kanady do Caritas Diecezji Radomskiej

140 wózków inwalidzkich trafiło do Caritas Diecezji Radomskiej za sprawą zakonu Rycerzy Kolumba z Kanady i fundacji Canadian Wheelchair. Wózki zostaną teraz przekazane potrzebującym z całej Polski.

Dyrektor Canadian Wheelchair Foundation Christiana Flessner powiedziała 16 września na konferencji prasowej w Radomiu, że w ciągu 17 lat kanadyjska fundacja przekazało 43 tys. wózków do 41 krajów świata. – Czasami jest tak, że ktoś ze względu na chorobę czy niepełnosprawność traci nadzieję, nie ma nawet śmiałości, żeby marzyć o tym, by wydostać się z własnego domu – stwierdziła Flessner. Dodała, że każdy wózek inwalidzki przekazany osobom potrzebującym przywraca ich nadzieje na lepsze życie.

Z kanadyjską fundacją od wielu lat współpracują Rycerze Kolumba. – Poprzez naszą działalność staramy się sprawiać, by życie innych ludzi potrzebujących pomocy stawało się prostsze – stwierdził delegat stanowy Rycerzy Kolumba z Saskatchewan w Kanadzie Chris Bencharski. -Dzieło, które realizujemy wspólnie z braćmi z Kanady, wpisuje się w naszą misję miłosierdzia – dodał delegat stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Tomasz Wawrzkowicz.

Dyrektor radomskiej Caritas ks. Robert Kowalski zapowiedział, że wózki trafią nie tylko do potrzebujących z diecezji radomskiej, ale także do innych regionów Polski.

Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 1,96 miliona członków. W Polsce obecni są od ponad 12 lat i liczą ponad 5,5 tys. członków działających w 110 radach na terenie 28 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm.
Organizację założył ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. 15 marca 2008 roku Benedykt XVI zatwierdził dekret o heroiczności cnót Sługi Bożego ks. McGivney’a. (PAP)

Ilona Pecka

Data publikacji: 17.09.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również