Konferencja „Kiedy, jak nie teraz jest nasz czas”

Już 25 listopada ważne wydarzenie dla Fundacji Spina i jej podopiecznych – konferencja „Kiedy, jak nie teraz jest nasz czas”.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkie osoby zainteresowane wymianą wiedzy, doświadczeń oraz innowacyjnych rozwiązań dotyczących pacjentów z niepełnosprawnościami, w tym z rozszczepem kręgosłupa.

Podczas wydarzenia poruszone zostaną tematy związane m.in. z aktualnymi kierunkami leczenia u pacjentów z wodogłowiem, stosowaniem opatrunków nowej generacji, cewnika hydrofilowego, wpływem zakotwiczenia rdzenia kręgowego na funkcje pęcherza moczowego i jelit czy ryzykiem ortopedycznego leczenia operacyjnego.

Wśród prelegentów znajdują się specjaliści z dziedziny neurochirurgii, ortopedii, neurologii i psychologii z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, Instytutu CZMP, Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich, Uniwersytetu SWPS w Poznaniu oraz Krajowy Konsultant Neurologii Dziecięcej.

Ważnym elementem konferencji będą interdyscyplinarne warsztaty ortopedyczne z udziałem norweskich specjalistów.

W programie ponadto:
• wręczenie Nagrody Srebrnego Ślimaka przyjaciołom i osobom wspierającym działalność Fundacji Spina
• praktyczne warsztaty angiologiczne – uciskowe leczenie niedrożności i zwapnienia żył
• zajęcia dla dzieci (dogoterapia, muzykoterapia, rękodzieło)
• zajęcia dla młodzieży od 16 r.ż. (zajęcia warsztatowe z rękodzieła, spotkanie z seksuologiem oraz „techniki samoregulacji”)
• dla dorosłych osób z rk (spotkanie z dorosłymi osobami z niepełnosprawnością Wonder Woman on Wheels – Martą Zając oraz niepełnosprawną mamą – Joanną Kukułka-Jóźwik)

Zapisy na konferencję przyjmowane będą do dnia 15 listopada br. pod numerem telefonu: 503-005-408 oraz adresem e-mail: fundacja@spina.com.pl poprzez formularz rejestracyjny https://forms.gle/4HYWfbUZhv4cerAC7

Czekamy na Was! Do zobaczenia na SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny – Wydział Zamiejscowy w Katowicach.

pr/

Data publikacji: 08.11.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również