Aktywna rehabilitacja na Mazowszu

Fundacja Avalon zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie „Aktywność Kluczem Do Niezależności”, współfinansowanym ze środków PFRON. Zależy nam na tym, aby osoby z niepełnosprawnością dążyły do zwiększenia samodzielności, by uzyskiwały jak największą niezależność w życiu codziennym. By wierzyły w siebie.

Dlatego w ramach projektu proponujemy zarówno indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą, z psychologiem, logopedą, jak i różnego typu zajęcia sportowe.

Teraz jesteśmy dla Was również online!
W zajęciach możesz wziąć udział online przez platformę Zoom lub stacjonarnie w Fundacji Avalon, Warszawa, ul. Domaniewska 50A.

Kto może wziąć udział: osoby od 16 r.ż., posiadające orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej (R-05, N-10, stopień umiarkowany lub znaczny), z województwa mazowieckiego

Umów się na konsultację!
Podczas konsultacji fizjoterapeuta dopasuje pakiet zajęć odpowiedni do Twoich potrzeb i możliwości.
e-mail: fundacja@fundacjaavalon.pl
tel. 22 349 97 71, 796 324 328

CO W PROGRAMIE?

Aktywna rehabilitacja

zajęcia indywidualne, stacjonarne + online

Seria sesji terapeutycznych, w czasie których stosowane są różne metody rehabilitacyjne. Uczestnik, pod okiem fizjoterapeuty, dąży do osiągnięcia celu ustalonego na początku spotkań.

 Spotkanie z psychologiem

zajęcia indywidualne, stacjonarne + online

Spotkania wspierające proces rehabilitacji pacjentów, pozwalające na uzyskanie lepszych efektów terapii.

Samodzielni w terenie

zajęcia grupowe online

Trening prawidłowego i bezpiecznego poruszania się poza domem, obejmujący samodzielne planowanie trasy, techniki asekuracji, wchodzenie w interakcje z innymi.

Cross trening

zajęcia grupowe online

Zajęcia siłowo-wytrzymałościowe, mające na celu wszechstronne wzmocnienie organizmu. Trening polega na utrwaleniu ruchów wykonywanych w codziennym życiu, dzięki powtórzeniom i wykorzystaniu obciążenia.

Techniki relaksacyjno-oddechowe

zajęcia grupowe online

Trening wykonywania świadomego oddechu, który jest źródłem zdrowia i kluczem do zrozumienia samego siebie. Zajęcia pomagają w wyciszeniu umysłu i odprężeniu ciała.

Samoobrona

zajęcia grupowe online

Praktyczne i teoretyczne zajęcia edukujące w zakresie prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia dopasowane do możliwości uczestników.

Trening VR

zajęcia indywidualne stacjonarne

Trening w wirtualnej rzeczywistości to nowoczesna forma rehabilitacji, przyjmująca formę treningu w wirtualnym świecie gier. Stymuluje ciało i mózg.

Zajęcia neurologopedyczne

zajęcia indywidualne stacjonarne

Zajęcia mające na celu usprawnienie werbalnej i niewerbalnej komunikacji z otoczeniem.

Zumba

zajęcia grupowe online

Forma treningu interwałowego, wzmacniającego mięśnie i ogólną wydolność fizyczną. Opiera się na ruchu w rytm latynoskiej muzyki. Ćwiczyć można zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

Nordic walking

zajęcia grupowe online

Zajęcia mające na celu wypracowanie świadomości swojego ciała i prawidłowych wzorców ruchowych, poprzez naukę poprawnej techniki chodu. Trening kończy się ćwiczeniami rozciągającymi

Samodzielni na co dzień 

2 uczestników online

Zajęcia rozwijające podstawowe umiejętności, takie jak przygotowywanie posiłków i zakładanie odzieży. Zajęcia dopasowane do potrzeb i możliwości uczestników.

Więcej na stronie: https://www.fundacjaavalon.pl/programy/rehabilitacja/rehabilitacja_bezplatna.html

pr/

Data publikacji: 12.09.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również