Andrzej Wrona w kilka dni zebrał ponad ćwierć miliona złotych dla dzieci z nowotworami

Andrzej Wrona

Polski siatkarz, który od 2019 roku jest mężem Zofii Zborowskiej, 27 grudnia skończył 33 lata. Z okazji urodzin postanowił zrobić coś dobrego – założył zbiórkę pieniędzy dla Fundacji HEROSI, która opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi. Planował zebrać 33 333 złote, ale szczodrość darczyńców przekroczyła jego oczekiwania. Po kilku dniach na koncie jest już prawie 300 000 złotych.

“27 grudnia obchodzę 33. urodziny, więc jeśli chcecie zrobić mi prezent, to wpłaćcie choć złotówkę na nierefundowane dawki chemii dla podopiecznych FUNDACJI HEROSI – dzieci i młodzieży leczących się w Klinice Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Nierefundowane leczenie jest stosowane w przypadku gdy dotychczasowe sposoby leczenia dziecka są nieskuteczne i konieczne jest wdrożenie innowacyjnej terapii mogącej uratować życie. Niestety leki nowej generacji stosowane w terapii onkologicznej są bardzo drogie – ich cena zależy od wagi dziecka (np. w ostatnim czasie Fundacja zapłaciła: 3171 zł dla Rafała, 8789 zł dla Wiktorii, 8789 zł dla Bożenki, 3171 dla Justyny, 5825 zł dla Antka). W chwili obecnej około 20 dzieci potrzebuje naszego wsparcia – więc DO DZIEŁA – CZYŃMY DOBRO!!!” – tak Andrzej Wrona zachęcał swoich fanów do wsparcia chorych dzieci.

Efekty urodzinowej zbiórki przeszły jego oczekiwania. Zamiast zakładanych 33 333 zł do dziś udało się uzbierać kwotę niemal dziesięć razy większą – 289 093 zł.

Zofia Zborowska-Wrona i Andrzej Wrona często wykorzystują swoją popularność w szczytnym celu. Robią to od początku swojego związku. Gdy 3 lata temu, w Wigilię, ogłosili na Instagramie, że są parą, zamieścili tam wspólne zdjęcie z prośbą o wsparcie organizacji, która działa na rzecz chorych i zaniedbanych zwierząt.

Zbiórka utworzona z okazji 33. urodzin Andrzeja Wrony nie została jeszcze zamknięta, wciąż można więc wpłacać pieniądze i zrobić prezent słynnemu siatkarzowi oraz chorym dzieciom. (PAP Life)

gra/, fot. Zorro2212, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37069257

Data publikacji: 03.01.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również