Beata Olga Kowalska odwiedziła Fundację Gajusz

Beata Olga Kowalska odwiedziła Fundację Gajusz

Aktorka Beata Olga Kowalska odwiedziła łódzką Fundację Gajusz, na rzecz której przekazała swoją nagrodę - 10 tys. zł - wygraną w jubileuszowym odcinku ostatniej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

W jubileuszowym odcinku aktorka wcieliła się w rolę Ewy Demarczyk. Jej przejmujące wykonanie “Rebeki” przez jury programu zostało nagrodzone owacją na stojąco.

– Od początku wiedziałam, że jeśli wygram ten program, to pieniądze na pewno przeznaczę na rzecz Fundacji Gajusz – podkreśliła Beata Olga Kowalska, która przy okazji wizyty w Łodzi, gdzie w Teatrze Muzycznym gra w musicalu “Les Miserables”, odwiedziła Pałac – siedzibę Fundacji, w której mieści się hospicjum stacjonarne dla dzieci, hospicjum perinatalne oraz ośrodek preadopcyjny Tuli Luli.

Aktorka zapoznała się z działalnością Fundacji, gdy dwa lata temu poproszona została o użyczenie głosu do spotu charytatywnego o hospicjum perinatalnym Gajusza. Swoje historie opowiadają w nich kobiety, które będąc w ciąży dowiedziały się, że ich dziecko jest śmiertelnie chore.
– Nie wiedziałam wówczas, co to takiego – hospicjum perinatalne. A potem… Mogę tylko powiedzieć, że w trakcie tego nagrania łzy się polały i to nie raz – dodała.

Hospicjum perinatalne zostało powołane z myślą o kobietach w ciąży, które – dzięki badaniom genetycznym i ultrasonograficznym – dowiadują się, że ich dziecko ma tzw. wadę letalną, czyli umrze jeszcze w życiu płodowym lub niedługo po przyjściu na świat. Hospicjum obejmuje opieką lekarską i psychologiczną całe rodziny, a kobietom, które decydują się na urodzenie chorego dziecka, umożliwia też poród i pożegnanie go w godnych warunkach.

– Prowadzimy je w Łodzi prawie cztery lata. Wbrew pozorom większość naszych pacjentek trafia do nas nie z polecenia lekarza, lecz dzięki informacjom w mediach, dlatego bardzo doceniamy to, że pani Beata tak pięknie powiedziała o działalności hospicjum w „Twoja twarz brzmi znajomo” – podkreśliła Anna Rutkowska z Gajusza.

Aktorka po raz pierwszy miała okazję odwiedzić siedzibę organizacji, którą wspomogła. Wizyta była kameralna i pełna emocji, zarówno dla gościa jak i gospodarzy – mieszkających w Pałacu księżniczek i książąt – bo tak nazywa w Gajuszu małych pacjentów hospicjum oraz niemowlęta oczekujące na adopcję w ośrodku Tuli Luli.

Beata Olga Kowalska znana jest publiczności jako aktorka musicalowa – grała m.in. Teatrze Muzycznym w Gdyni i Teatrze “Roma” w Warszawie, gdzie zapamiętano ją z roli Tanyi w musicalu “Mamma Mia!”. Telewidzom najbardziej zapadła w pamięć jej rola w serialu “Ranczo”, gdzie wciela się w postać temperamentnej żony doktora Wezóła Doroty. (PAP Life)

Agnieszka Grzelak-Michałowska
Data publikacji: 28.11.2017 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również