Bezpłatna rehabilitacja domowa w Wielkopolsce

Bezpłatna rehabilitacja domowa w Wielkopolsce

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał pięcioletnie umowy z 44 podmiotami w niemal wszystkich powiatach w regionie na przeprowadzenie rehabilitacji w warunkach domowych. NFZ finansuje do 80 dni zabiegowych w roku, w szczególnych przypadkach może być przedłużona.

Dziennie wykonywanych jest do pięciu zabiegów, pakiet rehabilitacyjny oprócz badania diagnostycznego obejmuje kinezyterapię, masaż, elektrolecznictwo, pole elektromagnetyczne, światłolecznictwo i termoterapię, hydroterapię, krioterapię oraz balneoterapię.

Rehabilitacja w warunkach domowych jest przeznaczona dla pacjentów, który nie poruszają się samodzielnie i nie mogą dotrzeć do placówki rehabilitacyjnej – np. dla osób z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, chorobami zwyrodnieniowymi stawów, urazami kończyn dolnych. Z tej formy rehabilitacji korzystać mogą także osoby dotknięte chorobami przewlekle postępującymi, w tym chorobą Parkinsona, rdzeniowym zanikiem mięśni czy guzami mózgu.

Skierowanie na rehabilitację może być wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalistę: rehabilitacji, fizjoterapii, reumatologii, neurologii, chirurgii i pokrewnych i jest ważne 30 dni od daty wystawienia i w tym czasie musi zostać zarejestrowane.

Oprac. sza

Data publikacji: 04.01.2018 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również