Bezpłatne badanie przesiewowe dla osób z cukrzycą, nadciśnieniem i otyłością

W Polsce szacuje się, że przewlekła choroba nerek (PChN) występuje u 4,2 miliona osób. Aż 90% z nich nie wie o swojej chorobie. Statystycznie, wśród osób chorujących na PChN długość życia skraca się aż o 30%, a co roku przedwcześnie umiera blisko 80 tysięcy osób.

Dlaczego mamy do czynienia z tak niepokojącymi statystkami? Przewlekła choroba nerek przez długi czas może przebiegać bezobjawowo, pozwalając pacjentowi prowadzić normalne życie. Dopiero w późniejszych stadiach choroby pacjent może odczuwać większe zmęczenie podczas wysiłku, spadek apetytu i w następstwie utratę masy ciała.

Nasze nerki pracują bez przerwy. Niestety, gdy pojawia się choroba, często nie dają żadnych charakterystycznych objawów. Wczesne wykrycie dysfunkcji ma kluczowe znaczenie. Większość pacjentów dowiaduje się o chorobie zbyt późno. Diagnostyka, leczenie, zwalczanie, czynników ryzyka przewlekłej choroby nerek może opóźnić jej rozwój nawet o kilkanaście lat. Stosując zalecenia, w zależności od momentu wykrycia choroby, można zyskać kilka a nawet kilkanaście lat normalnego życia, bez dializoterapii, czy też przeszczepienia nerki. – mówi Ewa Ważna, nefrolożka, internistka w przychodni Doctor.One.

Pacjenci bardzo późno trafiają do lekarza specjalisty po odpowiednią pomoc, która mogłaby znacząco odroczyć konieczność inwazyjnego leczenia. Ze względu na rokowanie i przebieg choroby kluczowe jest szybkie rozpoznanie oraz stałe monitorowanie zdrowia pacjentów z czynnikami ryzyka, takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, otyłość, wiek czy palenie papierosów.

“Nephrohero – wyścig z niewidzialnym wrogiem” to projekt realizowany przez Doctor.One z inicjatywy Warsaw Health Innovations Hub ze wsparciem spółki AstraZeneca. WHIH to wspólna  inicjatywa sektora publicznego – Agencji Badań Medycznych, podmiotów biznesowych i naukowych, której celem jest zwiększenie stabilności i odporności polskiego systemu zdrowia. AstraZeneca jest partnerem strategicznym tego projektu oraz fundatorem grantu dla Doctor.One – zwycięzcy pierwszego konkursu organizowanego przez WHIH. W ramach programu „Nephrohero-wyścig z niewidzialnym wrogiem”, pacjenci z grupy ryzyka mogą wykonać w sieci ALAB bezpłatne badania przesiewowe, by wcześnie wdrożyć zmiany w stylu życia i wprowadzić niezbędne leczenie. Dzięki temu będą mogli spowolnić lub zatrzymać postęp choroby.

Zapisz się na bezpłatne badania w ramach programu Nephrohero i ciesz się zdrowiem dłużej! Na badania można się zapisywać do 31 lipca.

Więcej informacji o tym, jak to zrobić – pod linkiem: https://doctor.one/nephrohero/

Doctor.One to platforma stałej opieki medycznej, na której każdy pacjent ma swojego zaufanego lekarza, a każdy lekarz ma przestrzeń, by dbać o zdrowie swoich pacjentów. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi w bezpiecznym komunikatorze, pełniącym funkcję gabinetu lekarskiego, przywraca zaufaną relację lekarz-pacjent by skuteczniej utrzymywać miliony ludzi w zdrowiu. Doctor.One łączy lekarzy i pacjentów w modelu subskrypcyjnym, dzięki któremu lekarz może skupić się na efektywnym i długofalowym dbaniu o zdrowie swoich pacjentów, a pacjent może w każdej chwili napisać do swojego lekarza. Spółka powstała w maju 2021 roku, pozyskując do tej pory 12 mln PLN od międzynarodowych inwestorów na rozwój unikalnego podejścia do stałej opieki medycznej. W 2022 r. została uznana za najlepszy startup medyczny podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

pr/

Data publikacji: 30.05.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również