Biegnę po zdrowie!

Podczas Tygodnia Wirusów, w ramach tytułu Europejskiego Miasta Nauki dla Katowic na rok 2024, zorganizowane zostały dwie wersje biegów. Pierwszy z nich to bieg stacjonarny „Biegnę po zdrowie w myśl 7 zasad, jak żyć, aby nie dać się wirusom!”, który odbył się 13 kwietnia w Parku Śląskim.

W sztafecie wystartowali studenci i ich wykładowcy. Uczestnicy imprezy „Biegnę po zdrowie!” pokonali 7 kilometrów w Parku Śląskim. Zawodnicy z danej uczelni startowali w siedmioosobowych drużynach, każdy jej zawodnik pokonał kilometr, po czym przekazał pałeczkę kolejnemu biegaczowi.

Udział w biegu był bezpłatny. Każdy chętny otrzyma butelkę wody i koszulkę. Dla pierwszych 50 biegaczy przewidziane są medale Europejskiego Miasta Nauki 2024. W biegu mogły wziąć udział osoby pełnoletnie.

Organizatorami biegu były Konsorcjum Akademickie Katowice Miasto Nauki, Miasto Katowice, Województwo Śląskie, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Fundacja Oko w Oko z Rakiem.

„Naszym celem jest między innymi promowanie aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania oraz szeroko rozumianej profilaktyki. Podczas imprezy w biurze zawodów będą zbierane datki na działalność Fundacji Oko w oko z Rakiem, z których część zostanie przeznaczona na badanie przesiewowe w kierunku raka szyjki macicy metodą cytologii płynnej” – przekazali organizatorzy.

Po zakończonym biegu odbył się koncert zespołu Zawrat.

Drugi z biegów był biegiem wirtualnym. Każdy biegnie, spaceruje lub idzie z kijkami tam, gdzie może – na wybranym przez siebie dystansie 3, 7 lub 10 km. W biegu wirtualnym można było brać udział od 8 do 14 kwietnia.

Każdy uczestnik, który podał swoje dane adresowe, otrzymał unikalny pamiątkowy medal. Aby otrzymać medal, należało wpłacić wpisowe w wysokości 55 zł na konto Fundacji Oko w Oko z Rakiem.

em/, fot. materiały organizatora

Data publikacji: 15.04.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również