Czy można przeprowadzić trening pływania na sucho?

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przygotowała serię 14 różnych treningów dla osób z niepełnosprawnościami narządu ruchu. W każdy wtorek i czwartek na profilu Facebook Fundacji oraz na kanale YouTube ukazują się kolejne odcinki dedykowane osobom z konkretnym rodzajem niepełnosprawności.

– Wszystkie treningi zostały wymyślone i skonsultowane z osobami z niepełnosprawnościami, fizjoterapeutami oraz z instruktorami sportu osób niepełnosprawnych. Są to krótkie filmy wskazujące ćwiczenia, które możemy samodzielnie wykonywać w domu i tym samym podtrzymywać dobrą kondycję oraz sprawność. Skupiliśmy się na odbiorcy, jego możliwościach i potrzebach – podkreśla Maciej Wiatrowski, pomysłodawca i realizator projektu.

W jaki sposób przeprowadzić trening tenisa stołowego lub szermierki w przestrzeni domowej? Jakie ćwiczenia dobrać dla osób z mózgowym porażeniem dziecięcym, zanikiem mięśni lub też z przepukliną oponowo rdzeniową? Jak w domu zrobić trening koszykówki bądź też rugby na wózkach? Jakie ćwiczenia są najlepsze dla osób z porażeniem czterokończynowym, a jakie dla tych z porażeniem dwóch kończyn? Co dla amputantów kończyn dolnych? Proponujemy też trening oddechowy.

Filmy powstały jako odpowiedź na lockdown, ale szybko okazało się, że mogą być pomocne bez względu na okoliczności. Z filmów mogą korzystać bezpłatnie wszyscy zainteresowani.
https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej
https://www.youtube.com/PodajDalejFundacja playlista – Trening i rehabilitacja do wykonania w domu

Filmy powstały w ramach projektu „Zdanie też jest fajnie” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Info i fot. Fundacja PODAJ DALEJ

Data publikacji: 21.03.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również