Fundacja FaniMani pomogła zebrać już 7 milionów złotych dla potrzebujących

Dla organizacji dobroczynnych i ich podopiecznych liczy się każda pomoc. A korzystając z serwisu FaniMani.pl, różne fundacje, stowarzyszenia i osoby indywidualne doliczyły się już łącznie 7 milionów złotych w darowiznach!

W czerwcu 2024 w serwisie FaniMani.pl na liczniku darowizn od zakupów online pojawiła się kwota 7 milionów złotych. Fundacja FaniMani już od dekady łączy organizacje społeczne potrzebujące wsparcia z osobami, które chcą im pomagać.

Pomaganie z FaniMani.pl – jak to działa?
Użytkownicy serwisu mogą generować darowizny od swoich zakupów online, i to całkowicie bezpłatnie. Wszystko dzięki temu, że sklepy, które zdecydowały się na współpracę z FaniMani, dzielą się zyskiem z organizacjami dobroczynnymi. To znaczy, że kupując ubrania dla dziecka, nowe meble do salonu albo karmę dla psa można przy okazji wesprzeć finansowo wybraną fundację, drużynę sportową, szkołę albo potrzebującą osobę.

Co trzeba zrobić, żeby zacząć pomagać? Pierwszy sposób to zainstalowanie w przeglądarce Chrome, Firefox, Safari czy innej specjalnego rozszerzenia – Przypominajki FaniMani. Dzięki niej, gdy użytkownik wejdzie na stronę sklepu współpracującego z FaniMani, otrzyma powiadomienie o możliwości wygenerowania darowizny. Przypominajka działa także na stronie z wynikami wyszukiwania w Google: podpowiada, które sklepy są partnerami FaniMani, i jaki procent wartości zakupów trafi na szczytny cel.

Drugi sposób to pobranie aplikacji mobilnej FaniMani, działającej na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS. Na telefonie czy tablecie wystarczy w aplikacji wybrać sklep z listy partnerów, by przejść do zakupów na jego stronie. Użytkownicy aplikacji zyskują też dostęp do podglądu swoich ostatnich darowizn, a także aktualnych promocji i rabatów u partnerów.

Komu można pomagać z FaniMani.pl?
Fundacja FaniMani udostępnia organizacjom pozarządowym narzędzia wspierające je w rozwoju. Wystarczy 5 minut, by zarejestrować się na stronie FaniMani.pl i zacząć zbierać darowizny od zakupów online. Z tej możliwości korzystają fundacje, stowarzyszenia i ich podopieczni, ale także szkoły, kluby sportowe czy jednostki OSP. Użytkownicy FaniMani mogą zatem przy okazji zakupów pomóc schronisku dla zwierząt, lokalnemu Kołu Gospodyń Wiejskich albo ogólnopolskiej organizacji, takiej jak np. Fundacja Mam Marzenie, WOŚP czy Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

FaniMani.pl w liczbach
Serwis FaniMani.pl świętuje 7 milionów w darowiznach od zakupów online, ale jest więcej liczb, którymi może się pochwalić.

1762 to liczba sklepów internetowych aktualnie współpracujących z FaniMani i dzielących się zyskiem z dokonanych u nich zakupów.

Już 9448 organizacji zbiera środki, korzystając z narzędzi FaniMani. Indywidualnych podopiecznych jest 3800.

Niemal 1000 szkół i klas zarejestrowało się w serwisie FaniMani.pl i zbiera środki na swoje potrzeby, takie jak zakup pomocy dydaktycznych czy dofinansowanie wycieczek szkolnych.

Średnio 2,5 proc.wartości zakupów trafia do potrzebujących.

Dołączenie zarówno do wspierających, jak i wspieranych, jest szybkie, proste, a do tego bezpłatne. Liczba organizacji i użytkowników w serwisie FaniMani.pl rośnie z każdym rokiem, a dzięki temu rośnie suma zebranych darowizn od zakupów. Więcej informacji o działalności Fundacji FaniMani.pl można znaleźć tutaj.

tuk/, fot. mat. prasowe

Data publikacji: 26.06.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również