GCR “Repty” pozyskało nowatorskie urządzenie treningowe do kontroli odciążenia, postawy oraz balansu

Eleveo, to nowatorskie urządzenie treningowe do jednoczesnej kontroli odciążenia, postawy oraz balansu zarówno na bieżni, jak i na stałym podłożu. Skierowane jest do osób z zaburzeniami chodu.

Podnośnik wyposażony jest w funkcję dynamicznego odciążenia. Zdecydowanie ułatwia transport, jak i samodzielne przemieszczanie się pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi i zaburzeniami chodu.

– Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie prowadzić terapię, która zdecydowanie ogranicza problemy związane z pogorszeniem w zakresie czucia, ruchu, postrzegania i innych funkcji w zależności od nerwów, które są zajęte – wyjaśnia dr n.med. Michał Wyder z III Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach.

Konstrukcja aparatury umożliwia manualną kontrolę nóg i miednicy, a także prawidłowego ruchu pacjenta, który dzięki uprzężom i uchwytom czuje się całkiem bezpiecznie podczas wykonywania ruchu.

– Jest to pierwszy etap rehabilitacji, który przygotowuje pacjenta do nauki chodu. Pacjent w pozycji pionowej uczy się na nowo odczuwać swoje ciało w przestrzeni i tym samym uczy się stawiać po raz kolejny pierwsze kroki – dodaje dr n. med. M. Wyder.

Gdy pacjent potrafi już przechylać się w różne strony w celu utrzymania równowag czyli potrafi balansować – to rozpoczyna się kolejny etap – nauka chodu przy pomocy wysokiego balkonika lub z kulami łokciowymi.

Urządzenie wykorzystywane jest, gdy stan funkcjonalny pacjenta na to pozwala.

Info i fot. GCR “Repty”

Data publikacji: 28.06.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również