Gorzów Wlkp.: bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Gorzowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zachęca do korzystania i wparcia prowadzonej przez niego bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Są w niej m.in. wózki, balkoniki czy kule, których przydałoby się więcej – poinformowała kierownik tego oddziału Sandra Roszak.

W wypożyczalni sprzęt można otrzymać bez zaświadczenia i ponoszenia opłat. Wystarczy podpisać oświadczenie o jego pobraniu i zwrócić go, jak tylko nie będzie już potrzebny.

– Z uwagi na duże zainteresowanie staramy się pozyskiwać więcej sprzętu tak, by był stale dostępny. Dlatego też zachęcamy do przekazywania go do naszej wypożyczalni przez osoby, którym nie jest potrzebny – powiedziała PAP Roszak.

Wypożyczalnia mieści się w siedzibie gorzowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Chrobrego 28. Działa od jesieni zeszłego roku. Dostępne są w niej m.in. balkoniki rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie czy trójkołowe rowery, z których mogą korzystać osoby o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej.

Z usług wypożyczalni korzystają zarówno osoby starsze, jak też będące w czasie rehabilitacji czy leczenia. (PAP)

Marcin Rynkiewicz, www.pixabay.com

Data publikacji: 06.02.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również