Grupa LUX MED Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego przez kolejne lata!

Grupa LUX MED będzie Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego do 2028 r. Największa prywatna sieć medyczna w Polsce kompleksowo zadba o zdrowie sportowców przygotowujących się do Igrzysk Paraolimpijskich. Umowę o przedłużeniu współpracy podpisali Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED i Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Grupa LUX MED jako Główny Partner Medyczny PKPar zapewni kompleksową opiekę medyczną polskim sportowcom, w tym m.in. profilaktykę, diagnostykę czy rehabilitację po kontuzjach.

– Cieszę się, że możemy długofalowo wspierać polskich paraolimpijczyków. Przedłużenie współpracy z Polskim Komitetem Paraolimpijskim naturalnie wpisuje się w profil naszej dotychczasowej działalności. LUX MED kocha sport i bardzo ważne jest dla nas to, że możemy otaczać opieką medyczną zawodników. Jestem przekonana, że tak jak dotychczas, zespoły naszych specjalistów będą dawały duże wsparcie i poczucie bezpieczeństwa paraolimpijczykom – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

Jak dodaje, Grupa LUX MED posiada bardzo duże doświadczenie i kompetencje w pracy ze sportowcami. W ubiegłym roku podczas XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie przedłużyła umowę na współpracę jako Główny Partner Medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej do 2028 roku.

– Doceniamy to, że Grupa LUX MED zapewnia nam od strony medycznej wszystko to, co pomaga paraolimpijczykom osiągać dobre wyniki lub szybko wrócić do najlepszej sportowej formy. Dotychczasowa współpraca bardzo nam pomogła przejść bez problemów zdrowotnych przez sportowe zmagania. Gdy którykolwiek z naszych zawodników ulegał jakiejś kontuzji czy chorobie otrzymał opiekę medyczną. Zawodnik był natychmiastowo konsultowany, diagnozowany i kierowany do dalszego leczenia. To jest dla nas kluczowe, bo czas reakcji i odpowiednie leczenie sportowca np. po kontuzji jest bardzo ważne – zaznacza Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Info: Grupa LUX MED

Data publikacji: 06.02.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również