Jak się bronić?

Zmieniamy się. I wszyscy o tym wiedzą, a co ważniejsze - widzą to! Właśnie o to widzenie chodzi. Wraz ze starzeniem się społeczeństwa, obok wielu innych czyhających na nas chorób, przypadłości, niedomagań i frustracji także pogorszy się nam wzrok. Jednym mniej, innym bardziej, a wielu wręcz całkowicie utraci zdolność widzenia. Horror?! Tak, ale tylko wówczas jeśli sami nie zadbamy o to na tyle wcześnie, by starczowzroczność (presbiopia) nie stała się naszym problemem numer jeden.

W miarę upływu czasu nasze oko zatraca ostrość widzenia obrazów w bliskiej odległości. Zaczynamy czytać „na wyciągnięcie reki”, a z czasem może tej ręki nie wystarczyć na długość. A korzystanie z komputera, a dokładniej z monitora będzie wręcz niemożliwe, co nas oczywiście wykluczy z pracy zawodowej, etc., etc.
Jak się przed tym bronić? Czy można uniknąć starczowzroczności i wszystkich jej naturalnych konsekwencji? Oczywiście pomagają okulary korekcyjne, ale zdecydowanie lepsze rezultaty zapewnia w pełni skuteczna – w Polsce stosowana od 2010 roku – nowoczesna metoda laserowej korekcji presbiopii metodą IntraCOR (tj. uwypuklenie rogówki – zwiększenie jej mocy optycznej), która pozwala odzyskać ostrość widzenia bez konieczności inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Już na drugi dzień po zabiegu większość pacjentów czyta bez okularów.

IKa

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również