Jak sprawdzić kolejki do specjalistów jednym kliknięciem

Jak sprawdzić kolejki do specjalistów jednym kliknięciem

Jeśli korzystanie z polskiej służby zdrowia przez jej złą organizację sprawia ci coraz większe problemy, a wielomiesięczne czekanie na badania specjalistyczne lub konsultacje jest ponad twoje siły, nowy portal medyczny może być dla ciebie wielkim udogodnieniem.

Choć na wielu stronach internetowych dostępne są już informacje, które z założenia miały ułatwić pacjentom zdobycie informacji na temat dostępności usług medycznych, to są one bardzo szczątkowe i nie odpowiadają autentycznym potrzebom pacjentów, zwłaszcza starszych czy niepełnosprawnych. Zwykle ograniczają się także tylko do jednego województwa bądź miasta, a przecież NFZ udostępnia na tych samych zasadach usługi w palcówkach zdrowotnych w całym kraju.

Nowy, zupełnie darmowy, portal informacji medycznej MedBiz.pl to szansa dla setek pacjentów, na lepszy i szybszy dostęp do opieki medycznej. Dzięki tej platformie będziesz mógł znacznie skrócić czas oczekiwania na wizytę u specjalisty lub na badanie diagnostyczne. Najprostszym sposobem by to zrobić jest skorzystanie z dostępnej na stronie portalu ekspresowej wyszukiwarki, za pomocą której nie wychodząc z domu, dowiesz się gdzie znaleźć odpowiednią placówkę zdrowotną znajdującą się najbliżej twojego miejsca zamieszkania oraz jak długie są tam kolejki oczekujących. Po wybraniu regionu i rodzaju poszukiwanych przez ciebie usług specjalistycznych (na przykład gastrologia lub dermatologia) system przedstawi ci wszystkie dostępne na danym terenie opcje, wraz z dokładną mapką i adresem.

Prawdziwą innowacją portalu MedBiz.pl jest udostępnianie informacji na temat kolejek w każdej znajdującej się w systemie placówki medycznej. Po odnalezieniu konkretnego szpitala lub gabinetu możesz sam sprawdzić szacunkową długość kolejki do specjalisty oraz czas oczekiwania na specjalistyczne badania diagnostyczne. Nie potrzebujesz już w tym celu telefonować do poszczególnych przychodni lub do nich jeździć, żeby zasięgnąć niezbędnych informacji na miejscu. Używając nowego portalu oszczędzisz sobie mnóstwo trudu i czasu.

MedBiz.pl jest obszerną, ogólnopolską bazą informacji na temat publicznych i prywatnych zakładów opieki zdrowotnej, które mają podpisane kontrakty z NFZ. Placówki zostały uporządkowane pod kątem lokalizacji w regionach i miastach, by użytkownicy mieli jak najprostszy dostęp do poszukiwanych danych. Oprócz długości kolejek oraz przewidywanej daty wizyty u specjalisty można się także zorientować w sytuacji za pomocą czytelnych wykresów stanu przyjęć pacjentów. Podawane są także dokładne dane adresowe szpitali i gabinetów, telefony oraz godziny rejestracji i przyjęć pacjentów. Przy poszczególnych placówkach znajdują się także dokładne spisy wymaganych podczas wizyty dokumentów. Dodatkowym ułatwieniem, oszczędzającym niepotrzebnych podróży, jest podanie wysokości limitu świadczeń w ramach NFZ na daną usługę medyczną. Wszystkie te informacje znajdują się na wyciągnięcie ręki, zupełnie bezpłatnie, w twoim komputerze.
Możliwość łatwego zdobycia informacji o długości kolejek do specjalistów to także możliwość porównania ich stanu we wszystkich placówkach na terenie całego województwa a nawet kraju i wybrania tego szpitala lub kliniki, gdzie czeka się najkrócej. Dzięki temu pacjenci szybciej mogą otrzymać niezbędną pomoc.

MoB

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również