Joan MacDonald wygląda jak trenerka fitness!

Nigdy nie jest za późno na wielkie zmiany w życiu. 76-latka jest żywym dowodem na to, jak dużo dobrego przynosi zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Wszyscy są pod wrażeniem, gdy widzą, jak jej ciało się zmieniło po kilku latach stosowania diety i ćwiczeń. Dziś jej metamorfoza na wszystkich robi wielkie wrażenie.

Bohaterką tej historii jest Joan Macdonald. Mieszka w Kanadzie i stała się sławna na całym świecie. Jest inspiracją dla wszystkich kobiet, które w pewnym wieku dochodzą do wniosku, że już jest za późno na zmiany.

Wszystko zaczęło się, gdy skończyła 70 lat. Chorowała na nadciśnienie, a w dodatku miała coraz większe problemy z poruszaniem się, co mocno niepokoiło jej bliskich. Córka w końcu nakłoniła ją do tego, aby rozpoczęła bardziej aktywny tryb życia.

Joan zaczęła chodzić na zajęcia fitness. Tak się w to „wkręciła”, że dziś… sama jest trenerką! Ma kanał w portalu Youtube, gdzie publikuje filmy z treningami i udziela porad starszym kobietom. Prowadzi ponadto konto na Instagramie, które obserwuje aż 1,6 miliona internautów! Dziś burzy stereotypy dotyczące sprawiania sportu przez seniorów.

Joan MacDonald nie wyobraża sobie dnia bez porządnego treningu. Ćwiczy siłowo i z taśmami, jeździ na rowerku i biega. W efekcie zachwyca szczupłą, ale silną i wyrzeźbioną sylwetką, a jeszcze niedawno walczyła z nadwagą. Cierpiała na wysokie ciśnienie krwi, refluks żołądkowy, zapalenie stawów i czuła, że z każdym rokiem uchodzi z niej coraz więcej życia.

Joan zmieniła swój sposób odżywiania na bardziej przemyślany i regularny. Spożywa pięć posiłków dziennie, śpi osiem godzin, zaczęła przyjmować suplementy i medytować. Najważniejsze są jednak regularne treningi!

Joan MacDonald miała sporo szczęścia – jej córka, trenerka personalna przygotowała dla niej plan treningowy, który szybko zaczął przynosić pierwsze efekty. Każdy dzień zaczyna od porannego cardio, by później skupić się na treningu siłowym (ciężary dźwiga nawet pięć razy w tygodniu!), jeździ na rowerze i ćwiczy jogę. Dwa dni w tygodniu Joan poświęca na regenerację – spaceruje wtedy po plaży, spędza czas z bliskimi i czyta.

Dietetyczny i treningowy plan Joan szybko przyniósł efekty. Seniorka chudła, budując jednocześnie masę mięśniową, nabrała sprawności, a przy tym energii do działania. Pokochała aktywność fizyczną i postanowiła, że swoją metamorfozą podzieli się z ludźmi na całym świecie. Miała nadzieję, że zachęci inne kobiety do zmiany stylu życia, a co za tym idzie do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia.

Przez 3 lata schudła 31 kilogramów. „Każdego roku wydawało mi się, że już więcej nie dam rady, a tymczasem zaskakiwałam sama siebie i zdałam sobie sprawę, że nasze możliwości są nieograniczone” – mówi kulturystka.

Dziś fit-babcia, bo tak mówią o niej fani, zachwyca świat fitnessu. Jest sprawna jak 20-latka i wygląda dużo młodziej niż wskazuje na to metryka (30 marca będzie obchodzić swoje 75. urodziny).

Kilka tygodni temu Kanadyjka pochwaliła się na Instagramie, że udało się pobić rekord życiowy w podnoszeniu ciężarów. Sztanga ważyła 175 funtów, czyli ok. 79,4 kg. „Dziś jestem zwykłą, starszą kobietą, która dietą i treningiem odmieniła swoje życie. Nigdy nie należy się poddawać!” – napisała MacDonald.

Oprac. em/, fot. Instagram

Data publikacji: 23.02.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również