Konferencja: Kompleksowe leczenie w Mózgowym Porażeniu Dziecięcym. Wsparcie dla Rodziców i Opiekunów cz. 2

Fundacja Chodzę i Biegam zaprasza na konferencję „Kompleksowe leczenie w Mózgowym Porażeniu Dziecięcym. Wsparcie dla Rodziców i Opiekunów”, która odbędzie się 20 maja w Kampusie Vizja Park w Warszawie (ul. Okopowa 59). Wydarzenie to ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby dzieci z MPD oraz zaoferowanie wsparcia i pomocy ich rodzinom. Podczas tej edycji wydarzenia zostaną poruszone tematy związane z wczesną diagnostyką i wczesną interwencją oraz zostaną ukazane możliwości sportowej aktywności pacjentów z MPD.

W ramach konferencji uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wykładów wygłaszanych przez ekspertów z dziedziny ginekologii, neonatologii, neurologii, pediatrii, ortopedii, fizjoterapii, ortotyki i psychologii. Wśród prelegentów znajdą się między innymi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Czajkowski, krajowy konsultant w dziedzinie położnictwa i ginekologii; dr n. med. Marta Bogotko, neurolog dzieci i młodzieży, lekarz specjalista neurologii dziecięcej i pediatrii; dr n. med. J. Michał Deszczyński, chirurg ortopeda, specjalista ds. leczenia deformacji narządu ruchu; mgr Zofia Szwiling – Waleczko, fizjoterapeuta, Senior NDT-Bobath Instruktor, pedagog specjalny i wielu, wielu innych.

Jednym z kluczowych elementów konferencji będzie możliwość odbycia indywidualnych konsultacji z doświadczonymi fizjoterapeutami z Paley European Institute, ortotykami z Orthotic and Prosthetic Specialists Association (OPSA) oraz psychologami z Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”, którzy służyć będą swoją wiedzą i doświadczeniem.

Magdalena Jagodzińska, prezeska Fundacji Chodzę i Biegam, podkreśla: – Jesteśmy dumni i niesamowicie wdzięczni za to, że po raz kolejny na naszej konferencji będziemy gościć tak wielu ekspertów w dziedzinie leczenia i rehabilitacji dzieci z MPD. Wspólnie tworzymy platformę wymiany najlepszych praktyk i dzielimy się tą wiedzą z rodzicami i opiekunami, by pomóc im podejmować jeszcze lepsze decyzje dotyczące opieki nad pacjentami z MPD.

W pierwszej edycji wydarzenia, która miała miejsce w listopadzie 2022 roku, udział wzięło ponad 220 osób – rodziców i opiekunów pacjentów z MPD, fizjoterapeutów i specjalistów.

Konferencja „Kompleksowe leczenie w Mózgowym Porażeniu Dziecięcym. Wsparcie dla Rodziców i Opiekunów” to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich, którzy szukają skutecznych rozwiązań dla dzieci z MPD. Weź udział i bądź częścią zmiany!

Agenda wydarzenia oraz formularz zapisów dostępne na: https://chodzeibiegam.pl/konferencja-kompleksowe-leczenie-w-mozgowym-porazeniu-dzieciecym-cz-2/

pr/

Data publikacji:28.04.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również