Konkurs “Jaki film powinny obejrzeć osoby niewidome?”

Masz swój ulubiony polski film, który zawsze wywołuje na Twojej twarzy uśmiech lub doprowadza Cię do łez? Film, który ciągle polecasz swoim znajomym, a nawet nieznajomym. Tym razem masz okazję sprawić, że "zobaczą" go osoby, które dotąd nie miały na to szansy.

Dzięki specjalnej technice narracyjnej zwanej audiodeskrypcją, osoby niewidome mogą w pełni uczestniczyć w projekcji filmowej. Oprócz oryginalnej ścieżki dźwiękowej, z ekranu do niewidomych odbiorców trafiają słowne komunikaty opisujące, co aktualnie dzieje się na ekranie. Jednak produkcji z audiodeskrypcją jest wciąż bardzo mało. Dlatego Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego (www.firr.org.pl) postanowiła ogłosić konkurs z nagrodami pt. “Jaki film powinny obejrzeć osoby niewidome?”.

Konkurs z ideą w tle
Oprócz zabawy, gwarantujemy udział w szczytnym celu. Filmy, które znajdą się w czołówce dwóch rankingów sporządzonych dzięki konkursowi, zostaną opatrzone audiodeskrypcją dzięki sponsorowi konkursu, firmie Utilitia (www.utilitia.pl). Firma Utilitia jest liderem w badaniu dostępności stron internetowych, dzięki stworzonemu przez siebie innowacyjnemu narzędziu. Darmowa rejestracja w serwisie validator.utilitia.pl umożliwia testowanie dostępności dowolnej strony, a nawet całych serwisów internetowych w ciągu kilku minut.

Zasady konkursu
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest poprawne wypełnienie ankiety, którą można znaleźć poniżej:
· Ankieta
· Regulamin konkursu

Głos oddać można tylko raz. Aby w konkursie opinia osób niewidomych była słyszalna na samym końcu formularza konkursowego zamieszczone zostało nieobowiązkowe pytanie, które pomoże stworzyć dwa osobne rankingi. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 2 tygodni od daty zakończenia konkursu (31 października) na stronie www.firr.org.pl. Zwycięzcy (20 osób wylosowanych spośród wszystkich zgłoszeń) zostaną poinformowani o tym fakcie drogą mailową.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również