Kujawsko-pomorskie bez barier

7 grudnia br. w Teatrze Horzycy w Toruniu odbyła się gala V edycji konkursu „Województwo Kujawsko-Pomorskie bez barier". W uroczystości wziął udział marszałek województwa Piotr Całbecki oraz wiceprzewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na konieczność dostosowania budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz promowanie obiektów, które są dla nich w pełni dostępne. Wyróżnia on inwestorów i gospodarzy obiektów, którzy biorą pod uwagę potrzeby i ograniczenia tej grupy osób.

W tegorocznej edycji zgłoszono 12 obiektów, spośród których nominowano dziesięć w trzech kategoriach:
– obiekt mieszkalny (3 wnioski),
– użyteczności publicznej (6 wniosków),
– obiekty zabytkowe i sakralne (1 wniosek).

W kategorii obiekt mieszkalny nagrodę główną zdobył budynek mieszkalny wielorodzinny BUDLEX S.A. w Bydgoszczy.
Najlepszym w kategorii obiekt użyteczności publicznej okazał się budynek Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Krajeńskim, z siedzibą w Więcborku.
Główną nagrodę w kategorii obiekty zabytkowe i sakralne zdobyły budynki zabytkowe zespołu architektury przemysłowej na terenie Wyspy Młyńskiej Bydgoszczy.
Nagrodę specjalną zdobył Zespół Szkół w Solcu Kujawskim.

Podczas gali wystąpili uczestnicy WTZ oraz pracownicy ZAZ w Wąbrzeźnie, którzy przygotowali także wystawę prac o tematyce bożonarodzeniowej.

Dotychczas nagrody i wyróżnienia w konkursie otrzymało kilkadziesiąt instytucji i placówek z regionu kujawsko-pomorskiego. W zeszłym roku obiektem bez barier został Bank Spółdzielczy w Koronowie.

Konkurs finansowany jest z budżetu samorządu województwa.

Oprac. Tara

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również