Liderzy ochrony zdrowia w 2013 r. otrzymali nagrody

Liderzy ochrony zdrowia w 2013 r. otrzymali nagrody

Krystyna Wechmann, Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" oraz prof. Leszek Czupryniak - zostali nagrodzeni w tegorocznej edycji konkursu "Sukces Roku w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny". Nagrody wręczono podczas środowej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Za „Osobowość Roku 2013 w Ochronie Zdrowia” uznano Krystynę Wechmann, prezes Federacji Stowarzyszeń Amazonki. Kapituła konkursu postanowiła przyznać tę nagrodę „za niestrudzone działania prezes Krystyny Wechmann na rzecz przywracania sensu życia kobietom po mastektomii oraz zaangażowanie w profilaktykę raka piersi, nie tylko na gruncie polskim, ale także europejskim”. Nagroda jest ukoronowaniem działalności Wechmann z okazji tegorocznego jubileuszu XX-lecia kierowanej przez nią Federacji.

Za działalność charytatywną główną nagrodę przyznano Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”. Fundacja od 2002 r. działa na rzecz dzieci w śpiączce. Kapituła uznała, że zbudowana i uruchomiona w lipcu 2013 r. klinika „Budzik” „to pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci przebywających w śpiączce na skutek ciężkich urazów mózgu”. Klinika działa przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Tytuł „Lidera roku 2013” w kategorii zdrowie publiczne otrzymał prof. Leszek Czupryniak, prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Nagroda został przyznana za „intensywne zaangażowanie na rzecz zapobiegania, rozpoznawania i leczenia cukrzycy”. W ocenie kapituły działalność prof. Czupryniaka „wpisuje się w problem współczesnej cywilizacji jakim jest wzrastająca liczba chorych na cukrzycę”.

Nagrodę „Lidera roku 2013” w zakresie działań edukacyjno-szkoleniowych otrzymała akcja edukacyjno-profilaktyczna Servier dla serca. Jej celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń związanych z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Za najlepszego „Menedżera Roku 2013” w publicznej służbie zdrowia uznano Józefa Grabowskiego, dyrektora szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Grabowski wprowadził programy naprawcze zmierzające do przywrócenia płynności finansowej tej lecznicy.

Tytuł „Menedżera Roku 2013” w niepublicznej służbie zdrowia przyznano Marcinowi Szulwińskiemu i Adamowi Roślewskiemu z Grupy Nowy Szpital. Nagroda została przyznana za „zbudowanie największej w Polsce grupy szpitali łączącej z powodzeniem misję, jaką jest dostarczanie usług medycznych i sukces ekonomiczny”.

Za „Lidera Roku 2013” w kategorii media, dziennikarstwo informacyjne i edukacyjno-społeczne uznano Margit Kossobudzką z Gazety Wyborczej. Publikuje ona artykuły dotyczące m.in. osiągnięć nauk medycznych.

W gali uczestniczyli m.in. wiceminister zdrowia Sławomir Neumann i p.o. prezes NFZ Marcin Pakulski. (PAP)

pro/ abr/

Data publikacji: 23.01.2014 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również