Magiczny początek wakacji z Seni Cup!

Magiczny początek wakacji z Seni Cup!

W dniach 3-5 lipca br. odbędzie się w Toruniu Finał rozgrywek Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup. Z okazji otwarcia Turnieju na scenie w Fosie Zamkowej czarować publiczność będzie znany iluzjonista Marcin Muszyński - finalista Mam Talent.

senicup

Liga SENI Cup to międzynarodowy turniej piłki nożnej osób niepełnosprawnych organizowany od 2001 roku. Od 7 lat Wielki Finał odbywa się właśnie w Toruniu.
Jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ biorą w nim udział niezwykli sportowcy:

osoby w różnym wieku – w meczach uczestniczą zawodnicy od kilkunastu do kilkudziesięciu lat,
o różnym stopniu niepełnosprawności – zawodnicy są osobami niepełnosprawnymi w różnym stopniu, lecz nie jest to ograniczeniem w realizacji ich sportowych ambicji,
posługujące się różnymi językami – w rozgrywkach biorą udział zawodnicy z wielu krajów, lecz nie stanowi to przeszkody we wspólnej zabawie i rywalizacji na boisku,
na boisku grają ze sobą kobiety i mężczyźni – bo płeć nie decyduje o sportowych umiejętnościach.
A to, co ich łączy, to wielka radość z kopania piłki.

Ligę tworzą trzy Turnieje Kwalifikacyjne w Polsce. Równolegle do nich eliminacje odbywają się w Niemczech, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Ukrainie, Białorusi, Litwie ,Łotwie i w Rosji.
30 zwycięskich drużyn kwalifikacji awansowało do Turnieju Finałowego w Toruniu, gdzie w tym roku gościć będziemy ponad trzystu niepełnosprawnych uczestników wraz z opiekunami.

Uroczyste Otwarcie Turnieju Finałowego rozpocznie się 3 lipca o godz. 17.45 paradą uczestników z Rynku Staromiejskiego do Fosy Zamkowej, gdzie wystąpi iluzjonista Marcin Muszyński, znany m.in. z programu Mam Talent. Gościć będziemy też prezydenta Torunia Michała Zalewskiego.
Rozgrywki piłkarskie odbędą się w dniach 4-5 lipca na Stadionie Miejskim przy ul. Bema.
4 lipca, od samego rana, osoby zainteresowane będą mogły uczyć się technik udzielania pierwszej pomocy dzięki ekipie ratowników z Off Road Rescue Team.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli minister sportu i turystyki Joanna Mucha oraz Michał Zaleski – prezydent Torunia.

3 lipca o 18,00 przyjdź do Fosy Zamkowej i daj się oczarować! Wstęp wolny.

Więcej info na www.senicup.pl

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również