Minimum 2,5 miliarda zł na nowy konkurs dla szpitali onkologicznych

Ogłaszamy konkurs dla szpitali, które zapewniają kompleksowe leczenie onkologiczne. Konkurs dotyczy projektów infrastrukturalnych i przeznaczamy na niego minimum 2,5 mld zł – poinformował w 3 lutego w Gliwicach minister zdrowia Adam Niedzielski. Konkurs ruszy 6 marca.

– To jest kolejny konkurs, który będzie finansowany z Funduszu Medycznego. Jest przeznaczony na potężne projekty infrastrukturalne – podkreślił szef MZ na konferencji w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach.

Jak dodał, MZ przeznacza na ten konkurs minimum 2,5 mld zł. Poinformował też, że w kraju jest około 40 szpitali onkologicznych, które oferują takie kompleksowe leczenie.

– Z tych 40 podmiotów będą spływały do nas wnioski i w konkursie zostanie wyłonionych pewnie kilkanaście najlepszych projektów. (…) Jeżeli to będą dobre projekty, po prostu zwiększymy pulę nakładów – powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że MZ chce przeznaczyć pieniądze na finansowanie „naprawdę dużych projektów”.

– Limit dla jednego projektu wynosi blisko 300 mln zł, a wartość minimalna takiego projektu (…) to minimum 50 mln zł. Mówimy więc o dużych przedsięwzięciach i o takim konkursie, który jakościowo zmieni infrastrukturę szpitalnictwa onkologicznego – stwierdził Niedzielski.

Rzecznik MZ doprecyzował, że konkurs rusza 6 marca. – Teraz czas na przygotowanie wniosków – powiedział. (PAP)

Agata Zbieg, Krzysztof Konopka, fot. Instytut Onkologii w Gliwicach

Data publikacji: 03.02.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również