Na zdrowie! Krakowianki

„Różowy październik” to organizowana co roku międzynarodowa kampania, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej dotyczącej raka piersi oraz wsparcia osób zmagających się z tą chorobą.

Jest też dobrą okazją do przypomnienia wszystkim paniom o konieczności regularnego badania piersi, dlatego miasto Kraków wspólnie z Go Healthy Girl rusza z kampanią „Na zdrowie! Krakowianki”!

W ramach kampanii „Na zdrowie! Krakowianki” otwarcie i bez tabu zostaną poruszone tematy:
• zdrowia i profilaktyki onkologicznej
• depresji okołoporodowej
• prawa pacjentki w służbie zdrowia i na porodówce
• niepłodności.

W inicjatywę zaangażowali się wybitni specjaliści m.in. ginekolog Paweł Basta, edukatorka Beata Jedlińska z Błękitny Poród, psycholożka Arleta Bluhm z MindShift, czy radczyni prawna Dorota Karkowska.

Nasze podcasty prowadzi promotorka zdrowia Karolina Sztyler i szefowa fundacji, które realizuje z nami projekt.

Oglądając podcasty czy czytając przygotowane w ramach kampanii e-booki tematyczne, krakowianki będą mogły zaktualizować swoją wiedzę na temat kobiecej profilaktyki zdrowotnej na podstawie najnowszych doniesień ze świata nauki. Co najważniejsze, podcasty poruszają mało popularne tematy, a czasem wręcz pomijane w dyskursie publicznym, takie jak np. wirus HPV, raka piersi czy depresja poporodowa oraz niepłodność, które wciąż pozostają wśród kobiet tematami tabu.

Nie czekaj! Śledź social media Krakowianki oraz Go Healthy Girl.
Odcinki podcastów i e-booki będą ukazywały się systematycznie, co tydzień przez cały różowy październik.

Info i fot. krakow.pl

Data publikacji: 09.10.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również