Od 25 maja szczepienia poza kolejnością dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności

Od 25 maja wszystkie osoby z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności będą mogły zaszczepić się w punktach szczepień powszechnych poza kolejką – zapowiedział 18 maja szef KPRM, pełnomocnik ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk poinformował na Twitterze, że odbyło się spotkanie z przedstawicielami środowisk i organizacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.

Od 10 maja osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunami mogły zaszczepić się w punktach szczepień powszechnych bez konieczności wcześniejszego umówienia się, czy to za pośrednictwem infolinii, czy elektronicznego formularza. Wystarczyło, że przyszli do punktu szczepień powszechnych. Po zarejestrowaniu się oraz zakwalifikowaniu do szczepienia mogły od razu otrzymać zastrzyk.

Dodatkowo szczepienia mogły odbywać się też m.in. w warsztatach terapii zajęciowej, zakładach aktywności zawodowej czy centrach i klubach integracji społecznej.

Na rynku unijnym dopuszczono do tej pory do szczepień przeciw COVID-19 cztery preparaty. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, preparat Johnson & Johnson wymaga podania jednej dawki. (PAP)

Magdalena Gronek, fot. pixabay.com

Data publikacji: 19.05.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również