Otwarto budynek rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych w Jaszkotlu

Otwarto budynek rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych w Jaszkotlu

Uroczyście otwarto budynek rehabilitacyjny w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu k. Wrocławia.

Placówka umożliwi poszerzenie usług oraz lepszą rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. Inwestycja kosztowała 2,5 mln zł.

Nowe sale rehabilitacyjne, sale zabaw, specjalistyczne gabinety lekarskie, sale zajęciowe, izolatka dla chorych dzieci, łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, podnośnik hydrauliczny umożliwiający poruszanie się w pionie bez wchodzenia na schody oraz najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny – to wszystko będą miały do dyspozycji dzieci, które przebywają zakładzie.

Centrum powstało we współpracy między innymi z Rotary Club Wrocław-Centrum i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Jak powiedziała na konferencji prasowej prezydent Rotary Club Wrocław-Centrum Małgorzata Kiestrzyń, inwestycja była możliwa dzięki grantowi klubu Rotary w wysokości 320 tys. zł (najwyższa kwota w skali świata w 2013 r.) oraz bezinteresownemu zaangażowaniu wielu należących do niego przedsiębiorstw.

– Materiały na budowę dostarczały zaprzyjaźnione firmy, które rezygnowały ze swojej marży, nie pobierały też opłat za transport. Prace projektowe i budowlane były również realizowane sposobem gospodarczym przez przedsiębiorców należących do klubu Rotary. Gdyby nie to, inwestycja kosztowałaby znacznie więcej niż 2,5 mln zł. Jej pierwotny kosztorys opiewał na znacznie wyższą kwotę – dodała Kiestrzyń.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci im. Jana Pawła II prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej. Placówka zapewnia specjalistyczną pomoc ponad 60 dzieci upośledzonych fizycznie i intelektualnie.

Na co dzień w ośrodku przebywają dzieci od urodzenia do 18 roku życia, których rodzin nie stać na zapewnienie im właściwej rehabilitacji w domu. Część dzieci jest również dowożonych na zajęcia z całego regionu wrocławskiego. (PAP)

kwa/woj/

Data publikacji: 02.06.2014 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również