PCK przekazało rowery

PCK przekazało rowery

Trzy rowery rehabilitacyjne przekazał 3 lutego Śląski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Mikołowie (śląskie). Wcześniej podobny dar w postaci dwóch takich rowerów otrzymali uczniowie ZS Specjalnych nr 1 w Mikołowie-Borowej Wsi.

– Są to trójkołowe rowery rehabilitacyjne przystosowane w pierwszej kolejności do potrzeb osób ze schorzeniami narządu ruchu. Te jednoślady zostały wykonanie na nasze zamówienie i są w pełni bezpieczne – wyjaśnia Helena Kupka, dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK, która wraz z Danielem Kupką koordynatorem PCK przekazała je na ręce dyrektora ZS Specjalnych nr 2 Tadeusza Śliwy.

-Teraz czekamy już tylko na wiosnę, by móc z naszymi uczniami na nich wyjechać– przyznał Tadeusz Śliwa dziękując na ten dar.
W uroczystości uczestniczyli również burmistrz Stanisław Piechula oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu starostwa powiatowego Krystyna Morawiec jako przedstawiciela organu prowadzącego szkolnictwo specjalne w powiecie.
– Jako PCK prowadzimy zbiórkę używanej odzieży, którą można wrzucać do kontenerów oznakowanych naszym logo. Rzeczy, które trafiają są przekazywane potrzebującym i wydawane w prowadzonych przez nas punktach bądź trafiają do naszych ośrodków opieki, a te, które nie zostaną rozdane potrzebującym trafiają do firm recyklingowych. Z pozyskanych w ten sposób funduszy kupujemy również sprzęt rehabilitacyjny, chociażby te rowery – dodaje koordynator Śląskiego Oddziału PCK Daniel Kupka.

Info: mikołowski.pl, oprac. sza

Data publikacji: 04.02.2016 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również