Pierwszy rok działalności Avalon Kids z wyjątkowym projektem dla dzieci z niepełnosprawnością!

W czerwcu mija rok, odkąd Fundacja Avalon uruchomiła działalność swojego najmłodszego dziecka Avalon Kids i otwarcia Centrum Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci, którego misją jest wyrównywanie szans pomiędzy dziećmi z niepełnosprawnościami a pełnosprawnymi oraz tworzenie świata bez wykluczeń i barier. Od 365 dni działalności, Avalon Kids, realizuje bogaty program zajęć, dzięki którym dzieci pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów, mają możliwość uczestniczenia w wielu wyjątkowych formach rehabilitacji, w tym tak oryginalnych jak, dogoterapia, alpakoterapia , muzykoterapia, warsztaty manualne i wiele innych.

Projekt intensywnie rozwija się i dba o to, aby rehabilitacja była nie tylko nowoczesna i skuteczna, ale również przyjemna dla najmłodszych podopiecznych.  Z okazji Dnia Dziecka, Fundacja Avalon z dumą ogłasza rekrutację do nowego projektu prowadzonego przez Avalon Kids i Centrum Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci, dedykowanego dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności, realizowanego w ramach projektu, współfinansowanego przez PFRON.

Świat Avalon Kids i Centrum Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci rozrasta się o nowe formy rehabilitacji
Działania realizowane w Centrum Aktywnej Rehabilitacji dla dzieci i projekcie Avalon Kids skierowane są do dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, przewlekle chorych, posiadających wady postawy lub opinię psychologiczną, dzieci pełnosprawnych, a także do rodziców i opiekunów oraz placówek edukacyjnych. Zajęcia prowadzone są w nowoczesnej przestrzeni rehabilitacyjnej przez wysoko wykwalifikowaną kadrę fizjoterapeutów, specjalistów i pedagogów specjalizujących się w pracy z OzN. Zajęcia grupowe to także doskonała okazja, żeby dzieci doświadczyły terapeutycznego kontaktu ze zwierzętami – alpakami, końmi, psami, w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. To nie tylko świetna zabawa, ale również ogromne wsparcie rozwoju emocjonalnego i społecznego dzieci.

– W pierwszym roku działalności Avalon Kids, nasze Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon zrealizowało szereg działań na rzecz dzieci z niepełnosprawnością. Pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, dzieci uczestniczyły w zajęciach integracyjnych, terapii logopedycznej, ruchowej, psychologicznej oraz konsultacjach z dietetykiem i osteopatą. Wprowadziliśmy zajęcia grupowe TUS, z których dzieci mogą korzystać bezpłatnie, zorganizowaliśmy bezpłatne konsultacje ze specjalistami zewnętrznymi oraz pracujemy nad wprowadzenikm turnusów rehabilitacyjnych dlazieci z całej Polski – wyjaśnia Lusine Duryan, kierowniczka projektu Avalon Kids, Fundacji Avalon

Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Kids
Celem „Centrum aktywnej rehabilitacji Avalon Kids – zwiększenie samodzielności dzieci z niepełnosprawnością” jest działalność na rzecz wykluczenia społecznego i zwiększenia samodzielności dzieci poprzez wsparcie w sferze intelektualno-poznawczej, mowy i komunikacji, rozwoju ruchowego oraz poprawy sfery psychicznej i emocjonalnej. Projekt, który będzie realizowany przez trzy lata, obejmie wsparcie dla 150 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności z województwa mazowieckiego w wieku od 0 do 18 lat. Działania skoncentrowane są na polepszeniu możliwości rozwojowych i zwiększeniu samodzielności u dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności i zaburzeń rozwojowych, w tym z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, deficytem narządu wzroku, słuchu, mowy, autyzmem, wadami genetycznymi, zaburzeniami sensorycznymi oraz sprzężeniami.  Udział w projekcie jest bezpłatny dla wszystkich zrekrutowanych beneficjentów.

– Nieustannie dążymy do wyposażenia Centrum w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, który wspiera indywidualne potrzeby naszych podopiecznych. Wierzymy, że każde dziecko zasługuje na równy start w życiu, dlatego nasza oferta jest szeroko dostępna i rozszerzana. Poprzez działania edukacyjne dążymy do budowania inkluzywnego społeczeństwa, w którym każde dziecko ma równe szanse na rozwój i szczęśliwe życie. Cieszymy się, że dalej możemy wspierać dzieci w ich dążeniu do poprawy jakości życia realizując projekt “Centrum Aktywnej Rehabailitacji Avalon Kids – zwiększenie samodzielności dzieci z niepełnosprawnością”, który możemy realizować dzięki dotacji ze środków PFRON – dodaje Lusine Duryan.

Kwalifikacja do projektu
Fundacja Avalon serdecznie zaprasza do kontaktu oraz wstępnej rekrutacji.

Zadzwoń (22) 349 97 71 lub 796 324 328 lub wyślij maila fundacja@fundacjaavalon.pl lub wypełnij formularz.

Zajęcia będą odbywały się w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon ul. Domaniewska 50A w Warszawie (z wyłączeniem zajęć z hipoterapii, które będą w innej lokalizacji).

Info i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji: 04.06.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również