Podsumowanie Dnia Otwartego projektu ART MADE MAN w Warszawie

Podsumowanie Dnia Otwartego projektu ART MADE MAN w Warszawie

W dniu 5 czerwca miał miejsce pierwszy Dzień Otwarty - prezentujący osiągnięcia projektu ART MADE MAN, realizowanego w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Na Przedwiośniu" w Warszawie. Dzień otwarty w WTZ Był on doskonałą okazją do zaprezentowania się przed szeroką publicznością. Prezentacja nowego podejścia w aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo cieszyła się znacznym zainteresowaniem zgromadzonej publiczności i zaproszonych gości. Goście, a wśród nich terapeuci, trenerzy, fizykoterapeuci, opiekunowie, prowadzący WTZ, delegacje z innych warsztatów oraz przedstawiciele lokalnej społeczności i organów terenowych mieli doskonałą okazję zapoznać się szczegółowo z dorobkiem tych placówek.

rysunek1

Z tej okazji na terenie WTZ Na Przedwiośniu, wzniesione zostały namioty prezentujące dorobek poszczególnych pracowni, wśród nich pracowni ceramicznej, stolarskiej, artystycznej. Pośród tych ekspozycji zwracała uwagę wystawa produktów powstałych w ramach warsztatów realizowanego projektu – Sztuka czyni Człowieka oraz wystawa fotografii dokumentujących przebieg warsztatów tanecznych i plastycznych.

rysunek2

W ramach warsztatów wytwórczych ART MADE MAN powstał nowy produkt wśród dotychczas wytwarzanych przez uczestników WTZ – zestaw ceramicznych miseczek do zastosowania w gospodarstwie domowym. Jego wykonanie wymaga od uczestników nabycia licznych umiejętności, m.in: formowania w glinie, szkliwienia, wycinania w drewnie, szlifowania, frezowania, malowania i pracy w technice decoupage. Nowy produkt dzięki szkliwieniu nadaje się do przechowywania żywności w tym sosów, przekąsek itp.

rysunek3

Krótki pokaz tańca i ruchu został przygotowany przez uczestników warsztatów, a część jego elementów została zaczerpnięta z warsztatów AMM. Publiczność nagrodziła występ gromkimi brawami.

rysunek4

Dzień Otwarty w WTZ był okazją do komentarzy i wymiany opinii wśród odwiedzających terapeutów, trenerów i opiekunów. Wiele osób było zainteresowanych uzyskaniem szczegółowych materiałów i podręcznika ART MADE MAN.

Po obejrzeniu pokazu oraz wystawy prac połączonej ze sprzedażą produktów, goście mieli okazję odwiedzić wystawę fotograficzną projektu ART MADE MAN – Sztuka Czyni Człowieka. Bogaty zbiór fotografii, dokumentujący wszystkie etapy realizacji projektu, wskazał widzom jak wiele udało się już uzyskać w tak krótkim czasie. Terapeuci, trenerzy i goście zwracali uwagę na dobrą organizację warsztatów i nowatorskie podejście do aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych z zastosowaniem elementów arteterapii.

rysunek5

Dzień Otwarty odbywał się w plenerze i trwał całe popołudnie. Ponieważ pogoda dopisała, dla wszystkich uczestników przygotowany został lunch w formie grilla i innych przekąsek. Nie zabrakło też słodyczy, napojów i oczywiście lodów. Wszyscy zebrani wspólnie podsumowali ten dzień jako bardzo udany i owocnie spędzony. Wielu z nich pytało o datę następnego spotkania z tego cyklu. Więcej informacji na temat programu na stronie www.artmademan.eu i www.kzrsiisn.pl

Zobacz galerię…

Hubert Pora, Barbara Dybowska

 

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również