Poland Business Run 2023 – biegacze pomogą potrzebującym

Niemal 36 tys. biegaczy zapisało się do tegorocznej edycji Poland Business Run (PBR)– to kolejny rekord w historii tej charytatywnej sztafety. Dzięki niej osoy z niepełnosprawnościami i po mastektomii – m.in. z Krakowa i Małopolski – dostaną wsparcie kluczowe dla ich zdrowia i rehabilitacji. Wciąż można dołączyć – wybierając opcję biegu wirtualnego lub dotując fundację poprzez wysłanie BLIKA na telefon. 

Lista uczestników wrześniowego biegu wokół krakowskich Błoń jest już zamknięta, ale wciąż można zapisać się do wirtualnej sztafety w ramach pakietu Eco. Tradycyjnie pomoc trafi również do beneficjentów z Małopolski. Wśród nich są m.in. krakowianin Zbigniew (po amputacji dłoni) i 9-letni Edgar z Karniowic w Małopolsce, który potrzebuje ortezy.

Biegiem po marzenia
49-letni Zbigniew z Krakowa, pasjonat sportu i szczęśliwy ojciec 7 dzieci, przez lata pracował jako dyspozytor ruchu kolejowego. Niestety uległ wypadkowi – kolejka wąskotorowa zmiażdżyła mu rękę. Proteza dłoni, którą otrzyma dzięki biegaczom Poland Business Run 2023, ułatwi mu kontakty z ludźmi, znalezienie pracy i realizację marzeń.

– Od dziecka gram w tenisa stołowego. Chciałbym wystąpić w tej dyscyplinie podczas paraolimpiady z orzełkiem na piersi. Ale to nie wszystko! Marzę, aby zaśpiewać w programie „Szansa na Sukces”. Występując w protezie, będę miał pewność, że widzowie skupią się tylko na moim głosie, a nie na niepełnosprawności ręki – mówi Zbigniew.

Kolejnym podopiecznym Fundacji PBR, dla którego wystartuje sztafeta, jest Edgar. Ma 9 lat, a od ponad 5 zmaga się z przewlekłym zapaleniem szpiku i kości (CRMO). Jest już po 5 operacjach i czekają go kolejne. Potrzebuje ortezy, aby móc się rehabilitować.

– Nie mogę biegać i skakać jak moi rówieśnicy. Rok temu pojawił się stan zapalny w moim stawie kolanowym. Po leczeniu noga jest zniekształcona, dlatego potrzebuje długiej rehabilitacji. Marzę, aby samodzielnie chodzić i jeździć na rowerze – opowiada Edgar.

Wśród beneficjentów są również kobiety po mastektomii, w tym 48-letnia Magdalena z Wieliczki, która wygrała walkę z nowotworem, ale zmaga się z bólem i obrzękami ręki po amputowanej stronie. Wsparcie w postaci dedykowanej rehabilitacji znacząco poprawi komfort jej codziennego funkcjonowania.

Pomagaj bardziej
Zbyszkowi, Edgarowi oraz Magdalenie i innym beneficjentom Poland Business Run można pomóc, zapisując się do udziału w wirtualnej sztafecie (do 31 sierpnia można dołączyć do biegu z pakietem Virtual Eco) lub wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji. Od niedawna można to zrobić jeszcze prościej – za pomocą przelewu na telefon.

– Nowe technologie to szansa także dla fundacji, dzięki nim pomaganie jest jeszcze łatwiejsze. Wystarczy zrobić BLIKA na numer telefonu naszej Fundacji: 519 815 815. Dzięki opcji “Przelew na telefon” można w kilka sekund przekazać nam środki, które pomogą w zakupie sprzętu i rehabilitacji dla kolejnych osób. Za każdą wpłatę już dziś dziękujemy! – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji PBR.

Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji Poland Business Run. Partnerem wydarzenia jest Kraków.

Info: krakow.pl, fot. archiwum PBR

Data publikacji: 24.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również