Poland Business Run 2023 już w niedzielę! Szczegóły i utrudnienia w ruchu w Krakowie

W najbliższą niedzielę, 3 września, odbędzie się 12. edycja charytatywnego biegu sztafetowego Poland Business Run. W tym roku w zawodach na Błoniach zmierzy się 9000 osób połączonych w 5-osobowe drużyny, a kolejne 2500 biegaczy z krakowskich firm pokona dystans biegu w formule wirtualnej. Wśród beneficjentów jest 20 osób z Małopolski, które dzięki biegaczom otrzymają protezy, wózki i rehabilitację. 

Oprócz zawodów w Krakowie tego samego dnia odbędzie się także bieg Poland Business Run 2023 w formule wirtualnej. Łącznie na imprezę biegową w stolicy Małopolski i rywalizację z aplikacją po własnej trasie zapisała się rekordowa liczba ponad 36 500 uczestników.

– Kolejna edycja wielkiego święta biegania i pomagania już w niedzielę! Ogromnie się cieszymy, że razem z firmami, korporacjami i instytucjami możemy wystartować charytatywnie już 12. raz. Na żywo spotykamy się w Krakowie, natomiast biegacze, którzy wybrali opcję wirtualną, przebiegną swoje 4 km po samodzielnie wybranej trasie, a czas zmierzą i udostępnią za pomocą aplikacji – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Trasa biegu i utrudnienia w ruchu
Poland Business Run ma formę 5-osobowej sztafety. Każdy z 9000 zawodników zmierzy się w tym roku z dystansem 3,6 km. Start imprezy nastąpi o godz. 10:00. Uczestnicy rozpoczną bieg na deptaku al. 3 Maja, na wysokości Stadionu Miejskiego im. H. Reymana.

Trasa będzie prowadziła wokół Błoń. Każdy zawodnik drużyny będzie miał do pokonania takie samo okrążenie trasy, wiodącej deptakiem al. 3 Maja w kierunku Cichego Kącika, dalej chodnikiem i drogą dla rowerów wzdłuż ul. Piastowskiej, następnie ul. Na Błoniach, deptakiem al. Focha i deptakiem al. 3 Maja aż do strefy zmian, gdzie nastąpi przekazanie pałeczki kolejnemu zawodnikowi.

– W związku z wydarzeniem zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w niedzielę, 3 września, w godzinach 06:00-14:00. Z ruchu wyłączona zostanie al. 3 Maja – na odcinku od skrzyżowania z ul. Oleandry do skrzyżowania z ul. Reymana – a także deptak wokół Błoń i droga dla rowerów na ul. Reymana – tłumaczył Andrzej Batko, kierownik zabezpieczenia biegu.

Pobiegniesz – pomożesz!
Organizatorzy liczą na wyrozumiałość mieszkańców w związku z utrudnieniami, bo chodzi przecież o szczytny cel. Dzięki biegaczom z firm i korporacji wsparcie otrzymało prawie 100 osób z niepełnosprawnościami i po mastektomii z całej Polski. Wśród beneficjentów jest aż 20 osób z Krakowa i regionu.

– Biznes jest w Krakowie ujmująco aktywny. Środowisko biznesowe podejmuje bardzo wiele ciekawych inicjatyw na rzecz naszego miasta. Tu mówiliśmy o wspieraniu osób z niepełnosprawnością, ale są też inne inicjatywy, na rzecz społeczeństwa czy ekologii. Wielki szacunek dla Fundacji, która w ramach biegu Poland Business Run potrafi ten wspólny wysyłek organizacji i firm ukierunkować – mówił na konferencji prasowej przed biegiem wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

Wśród tegorocznych beneficjentów jest m.in. 69-letni Marek po amputacji prawej nogi na skutek sepsy. Czynny zawodowo lekarz, wieloletni szef oddziału, do ostatnich chwil przed chorobą operował i leczył w szpitalu, prowadził praktykę lekarską. Dzięki biegaczom Poland Business Run otrzymał dofinansowanie do protezy i turnusu rehabilitacyjnego, na którym aktualnie przebywa w Krakowie.

– Osoba, która nagle staje się niepełnosprawna staje w obliczu ogromnej zmiany, czuje się wykluczona ze społeczeństwa. Tym bardziej się cieszę, że mogłem skorzystać z rehabilitacji. Dzięki specjalistom Centrum Znowu w Biegu już po kilku dniach stanąłem na nogi. Nie spodziewałem się, że jest to możliwe. Od poniedziałku mogę wracać do pracy – powiedział podczas konferencji prasowej beneficjent Poland Business Run.

Piknik dla biegaczy
Po starcie sztafety Fundacja Poland Business Run wraz ze sponsorami wydarzenia zaprasza biegaczy, ich przyjaciół i rodziny na piknik do Parku Jordana, gdzie będzie czekało wiele atrakcji, m.in. koncert Nicka Sincklera, strefa chillout i food trucki, a także fotobudki, gry i konkursy z nagrodami. Odbędą się też biegi dla dzieci na krótkich dystansach, a każdy z najmłodszych uczestników otrzyma pamiątkowy medal.
Sponsorami Strategicznymi biegu są firmy: UBS, Standard Chartered i Enea. Partnerem zawodów zostało Miasto Kraków.
Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia, w tym instrukcję przesłania wyniku w biegu wirtualnym i klasyfikację generalną dla obu form zawodów, można znaleźć na www.PBR.pl.

Info i fot. Fundacja PBR

Data publikacji: 01.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również