Projekt dotyczący wsparcia zdrowia psychicznego

Fundacja Credo z Katowic realizuje projekt „Pierwszy dzwonek – wspieranie zdrowia psychicznego” współfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Śląskie Lokalnie.

W jego ramach do końca listopada odbędą się:
– prelekcja destygmatyzacyjna na temat chorób psychicznych dla pracodawców, pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, wymiaru sprawiedliwości, urzędników, duchownych i wszystkich zainteresowanych,
– prelekcja na temat chorób psychicznych dla młodzieży szkół ponadpodstawowych i studentów,
– warsztaty dla rodzin osób doświadczających kryzysów psychicznych,
– spotkanie z prawnikiem dla osób chorujących psychicznie i ich rodzin,
– sesje otwartego dialogu dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego i ich bliskich.

Zaproszenie na bezpłatną prelekcję na temat chorób psychicznych

Fundacja Credo zaprasza pracodawców, pracowników instytucji, urzędów, szkół, mediów, działaczy organizacji pozarządowych, lekarzy, duchownych i wszystkich zainteresowanych na prelekcję destygmatyzacyjną na temat chorób psychicznych.

Celem prelekcji jest wzrost świadomości uczestników na temat zaburzeń i chorób psychicznych, zmniejszenie lęku przed kontaktem z osobami chorującymi psychicznie, zmniejszenie stygmatyzacji osób doświadczających kryzysów psychicznych.

Zajęcia poprowadzą Agnieszka Ejsmont, przedstawicielka Grupy Wsparcia Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego TROP, laureatka konkursu „Człowiek bez barier” i Magdalena Lipiak, psycholog, psychoterapeuta, doradca zawodowy.

W programie m.in.: podstawowe informacje o zaburzeniach psychicznych, historia choroby, co pomaga w walce z chorobą psychiczną, codzienne życie osoby po kryzysie. Uczestnicy będą też mogli zadawać pytania.

Prelekcja odbędzie się w środę 20 października w formie zdalnej na platformie Zoom w godz. 10.00-12.00. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego pod poniższym linkiem.
https://app.evenea.pl/event/prelekcja-choroby-psychiczne/

Link do prelekcji zostanie wysłany na adres e-mail podany w zgłoszeniu.

Osoba do kontaktu: Hanna Pasterny. e-mail: pashan@poczta.onet.pl

Informacje o kolejnych wydarzeniach zostaną zamieszczone na stronie internetowej: www.credo.org.pl

pr/, fot. pixabay.com

Data publikacji: 11.10.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również