Przed nami „Opowieści” Spotkania z Piosenką NS

Już w najbliższy poniedziałek 6 listopada br. rozpoczną się Spotkania z Piosenką Nieprzetartego Szlaku „Opowieści”. Spotkania odbędą się po raz 26, ale pierwszy raz w… Operze Lubelskiej! Tegoroczną edycję uświetni występ finalisty The Voice of Poland – Konrada Bauma z zespołem Kultowi. Jednak prawdziwymi gwiazdami festiwalu niezmiennie pozostają Artyści Nieprzetartego Szlaku zarażając entuzjazmem, szczerością i wyśpiewując swoją własną Opowieść o tym, co w życiu ważne.

Dwa pierwsze dni festiwalu odbędą się w Operze Lubelskiej, z którą Fundacja Nieprzetartego Szlaku współpracuje od samego początku jej istnienia. Od kilku lat Festiwale Teatralne i Muzyczne Nieprzetartego Szlaku odbywają się właśnie na tej scenie, która wcześniej nosiła nazwę Teatru Muzycznego. Zmiana nazwy nie zmienia jednak rzeczy najważniejszej – pełnego profesjonalizmu, życzliwości i otwartości ze strony tej instytucji. To, w połączeniu z energią Artystów Nieprzetartego Szlaku i swobodną atmosferą, daje efekt niezwykły.

We wtorek – 7 listopada – występy Artystów Nieprzetartego Szlaku zwieńczy koncert finalisty The Voice of Poland – Konrada Bauma. Konradowi towarzyszyć będzie zespół Kultowi. To będzie petarda!

Trzeci dzień Spotkań z Piosenką odbędzie się w Środowiskowym Domu Samopomocy Akademia Artystyczna przy ul. Nowy Świat 34c – placówce prowadzonej przez Fundację Nieprzetartego Szlaku. Tam oprócz występów Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, dzięki którym z roku na rok poziom występów jest coraz wyższy. Organizatorzy przewidzieli trzy tematy, które odpowiadają na potrzeby Artystów i pozwalają im jeszcze swobodniej pisać swoją własną opowieść – emisję głosu z Małgorzatą Papiewską, odkrywanie swojego ruchu z Dorotą Skałecką oraz kreowanie obrazu scenicznego z Michałem Stanowskim.

Po więcej informacji zapraszamy na profil Facebook Fundacji Nieprzetartego Szlaku https://www.facebook.com/FundacjaNieprzetartegoSzlaku lub na stronę internetową gdzie znajdą Państwo pełny program www.nieprzetartyszlak.eu.

Patronaty honorowe:
Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. dr hab. Piotr Gliński
Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski
Wojewoda Lubelski Lech Sprawka
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Finansowanie:
Dofinansowano ze środków PFRON
Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin

Patronaty medialne:
TVP3 Lublin, Radio Lublin, Akademickie Radio Centrum
Magazyn i portal Nasze Sprawy, LFOON – Biuletyn Niepełnosprawni.pl,

Zobacz galerię…

pr/, fot. Magdalena Wojtachnio, Jarosław Madzia / archiwum Fundacji Nieprzetartego Szlaku

Data publikacji: 02.11.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również